Спеціальні потреби

Кабмін запровадив обмеження на вивезення зерна з України


Кабмін запровадив обмеження на вивезення зерна з України
Кабмін запровадив обмеження на вивезення зерна з України

Український уряд встановив обмеження на вивезення за межі країни зернових. Перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявив, що аграріям дозволять до кінця року експортувати 2 млн тонн кукурудзи, і по 500 тисяч тонн продовольчої пшениці та ячменю. Втім, урядовець не виключив дострокового скасування квот в разі закупівлі необхідної кількості зернових до Аграрного фонду. Так само українська влада послабила адміністративні перепони експорту. Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко каже, що останні два тижні митниця припинила затримувати завантажені збіжжям судна в причорноморських портах.

Рішення уряду може оживити внутрішній ринок торгівлі зерном, який за свідченням експертів останніми тижнями практично не функціонував. Мовляв, в очікуванні запровадження квот трейдери побоювалися закуповувати збіжжя у аграріїв, маючи сумніви що зможуть вивезти придбане за межі країни. Про правильність такого кроку заявляє міністр фінансів Федір Ярошенко: «Ми дали гарний сигнал для ринку – є достатня квота для пшениці».

Втім аграрії, які тривалий час вимагали від влади ситуації визначеності, не задоволені урядовим рішенням - розміри квот виявилися значно меншими, ніж очікували зернотрейдери. Леонід Козаченко оцінював експортні можливості у 13-14 мільйонів тонн. Він назвав небажаною ситуацію перенасичення зерном внутрішнього ринку – це може призвести до обвалу цін влітку наступного року.

Українська зернова асоціація також критикує плани продавати експортні квоти на аукціонах, про що нині говорять урядовці. В Асоціації називають таке рішення безвідповідальним та таким, що суперечить принципам діяльності зернового ринку. Президент УЗА передрікає фінансові втрати для виробників: «Нам зрозуміле прагнення уряду наповнити державний бюджет. Однак він в цьому випадку отримає рівно стільки, скільки буде забрано із кишень виробників зерна. Адже за квоти хтось повинен платити. І абсолютно зрозуміло, що за них будуть розраховуватися виробники зерна. Закупівельні ціни будуть зменшені рівно на ту суму, яку доведеться заплатити державі. Це ще один податок на експорт».

Асоціація закликала уряд відмовитися від запровадження обмежень на експорт зернових та наміру продавати квоти на аукціонах, передрікаючи повний параліч зернового ринку країни та збитки сільгоспвиробників, які не зможуть отримати справедливу ціну за вирощений врожай. Експерти кажуть, що зернотрейдери взагалі можуть припинити свою діяльність в Україні.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG