Спеціальні потреби

Тимошенко погрожує невизнанням результатів місцевих виборів


Тимошенко погрожує невизнанням результатів місцевих виборів
Тимошенко погрожує невизнанням результатів місцевих виборів

Українські опозиційні політичні сили заявляють про утиски і численні порушення під час організації місцевих виборів і погрожують невизнанням їх результатів. З критикою дій влади виступила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Вона звинувачує урядовців в підготовці масштабних фальсифікацій результатів заплонованого на 31 жовтня голосування. Мовляв, влада не допускає висуванців її партії до формування виборчих комісій, які встановлюватимуть результати виборів. В деяких областях, каже Тимошенко, Партія регіонів взяла під контроль місцеві осередки «Батьківщини» і висуває від її імені кандидатів на вибори.

Юлія Тимошенко підкреслила, що у разі збереження існуючого стану підготовки до виборів її політична сила не визнає результатів такого волевиявлення.

«Я хочу заздалегідь сказати, що партія «Батьківщина» ці вибори не визнає, і ми зробимо все необхідне, що тільки зможемо зробити як політична сила, щоб переконати світову спільноту, якщо правила не зміняться у проведенні виборів, щоб світова спільнота також розглянула питання невизнання місцевих виборів в Україні», - цитує Тимошенко офіційний партійний сайт.

Крім того опозиція обіцяє надати всю інформацію про порушення під час проведення місцевих виборів до ОБСЄ та Моніторинговому комітету Ради Європи. Для цього Тимошенко вже найближчими днями запланувала зустрічі із керівниками впливових європейських організацій.

«Батьківщина» вимагає від Віктора Януковича забезпечити справедливе, пропорційне представництво політичних партій у територіальних виборчих комісіях та змінити склад ЦВК. Крім того Тимошенко хоче особистої зустрічі із Януковичем. Напередодні вона розповіла про телефонні погрози на свою адресу. Мовляв, невідомий чоловік обіцяв їй неприємності, якщо вона не перестане критикувати Віктора Януковича.

У п'ятницю на цю заяву колишньої прем'єрки відреагували у секретаріаті президента. Віктор Янукович доручив правоохоронним органам перевірити озвучену Тимошенко інформацію і в разі необхідності посилити охорону лідерки опозиційної партії. В правлячій Партії регіонів дали зрозуміти, що не визнають критику опозиції справедливою. Народний депутат «регіонал» Володимир Олійник пояснює заяви опонентів намаганням підняти рейтинги і закликає створювати ефективні механізми контролю за виборами:

«Політичні сили повинні дати принципових спостерігачів і членів комісії, тому що це - механізми контролю, щоб унеможливити фальшування. Сама нинішня влада зацікавлена в чесних, прозорих виборах. Тому що це - оцінка їй в Європі і в нашому суспільстві. Тому буде робити все, щоб вибори були чесними, прозорими, демократичними», - резюмував депутат.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG