Спеціальні потреби

Верховна Рада ухвалює Податковий кодекс в оточенні пікетів


Верховна Рада ухвалює Податковий кодекс в оточенні пікетів
Верховна Рада ухвалює Податковий кодекс в оточенні пікетів

У вівторок, 16 листопада, Верховна Рада розпочала розгляд проекту нового Податкового кодексу. Аби швидше розглянути цей великий за обсягом документ, народні депутати підтримали пропозицію спікера працювати аж до 10 вечора. При цьому парламентарі відмовились дати згоду на пряму трансляцію засідання під стіни Ради, де триває велелюдна акція протесту підприємців.

Масштабний мітинг проти ухвалення Податкового кодексу зібрав, за різними даними, від 10 до 30 тисяч учасників. При цьому першу цифру називає міліція, другу наводять самі організатори акції. Підприємці заполонили площу перед парламентом, Маріїнський парк та прилеглу вулицю Грушевського. Мітингувальники тримають гасла, в яких нагадують президентові про його передвиборчу обіцянку податкових канікул, а також закликають дослухатись до пропозицій підприємців, проігнорованих у проекті Податкового кодексу. Як заявляють протестувальники, у разі ухвалення документа в його нинішньому вигляді шансів на збереження малого та середнього бізнесу в Україні не буде.

Підприємці пообіцяли не розходитись з-під Верховної Ради, аж поки не завершиться вечірнє засідання. У разі ж якщо Рада таки ухвалить законопроект, учасники акції пригрозили закрити свої підприємства та оселитися в наметах під парламентом.

Попри те що акція підприємців не має політичного характеру, перед мітингувальниками виступила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Опозиціонер закликала учасників акції, у випадку якщо депутати таки «натиснуть на кнопку і приймуть Податковий кодекс», вирушити пікетувати Банкову, вимагаючи від президента його не підписувати.

«Я чомусь хочу вірити в те, що якщо десятки і десятки тисяч по всій Україні скажуть своє слово, то у нас є шанс зупинити прийняття цього документа», – сказала Тимошенко.

До учасників мітингу вийшли також представники владної коаліції. Кілька депутатів від Партії регіонів просто під стінами парламенту взялися записувати пропозиції підприємців. У той-таки час у сесійному залі і далі тривало затвердження статей документа.

Окрім Києва, проти ухвалення проекту Податкового кодексу виступили підприємці по всій Україні. У вівторок мітинги протесту відбулися у Харкові, Луганську, Миколаєві, Тернополі, Хмельницькому, Чернівцях. У Миколаєві зачинили свої двері більшість дрібних крамниць та кіосків, а підприємці колоною рушили в центр міста, тримаючи напис «Безробітний». У Харкові, як і у Києві, до протестів долучилися таксисти, оголосивши страйк. У Хмельницькому на вулиці вийшло близько 10 тисяч підприємців, які спробували прорватися до будівлі облдержадміністрації і навіть винесли вхідні двері.

Своєю чергою, правоохоронці вже заявляють про готовність розігнати мітингувальників під Верховною Радою, якщо ситуація загостриться. Керівництво київської міліції пригрозило організаторам акції кримінальною справою.

Нагадаємо: 7 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні проект Податкового кодексу, поданого урядом. Як стверджує прем’єр-міністр Микола Азаров, новий кодекс передбачає зменшення податкового тиску на підприємців. А безпосередній розробник документа віце-прем’єр Сергій Тігіпко запевняє, що законопроект зробить сприятливішим підприємницький клімат в Україні. Коментуючи численні виступи представників малого та середнього бізнесу проти законопроекту, урядовці не раз заявляли, що не бачать причин для цих протестів.

Водночас у самій правлячій партії, як виглядає, нема єдиної позиції щодо Податкового кодексу. Так, нардеп-регіонал Анатолій Кінах заявив, що очолюваний ним Український союз промисловців і підприємців може запропонувати президентові Януковичу накласти вето на документ.

Представники Партії регіонів заявили, що у вівторок не встигнуть розглянути весь законопроект у другому читанні. Як вони прогнозують, Податковий кодекс буде ухвалений до кінця робочого дня у четвер.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG