Спеціальні потреби

Уряд демонструє готовність до поступок в питанні нового Податкового кодексу


Уряд демонструє готовність до поступок в питанні нового Податкового кодексу
Уряд демонструє готовність до поступок в питанні нового Податкового кодексу

Українські урядовці заговорили про можливість поступок підприємцям у справі ухвалення нового Податкового кодексу. Керівник парламентського комітету з питань податкової і митної політики Віталій Хомутинник повідомив про рішення перенести введення в дію окремих положень документу, зокрема й тих, що стосуються діяльності малого бізнесу.

«Комітет ухвалив рішеня перенести на три місяці вступ в дію 14-розділу Податкового кодексу, який стосується спрощеного режиму оподаткуавання. Це стосується й третього розділу – про оподаткування прибутку підприємств», - заявив парламентар. Дію норм, які стосуються оподаткування нерухомого майна, комітет пропонує перенести на 2012 рік.

Оглядачі кажуть, що відтермінувати запровадження податкових новацій владу змусили акції протесту дрібних підприємців, які останніми тижнями прокотилися багатьма регіонами країни. 16 листопада, тобто у день очікуваного голосування за Кодекс у парламенті, організації підприємців обіцяли вивести на вулиці десятки тисяч незгодних із податковою політикою уряду. Найбільше невдоволення представників малого бізнесу викликають наміри підняти ставку податку втричі та спроба запровадити жорсткішу систему обліку доходів підприємців.

Однак влада демонструє рішучий намір не відмовлятися від непопулярних заходів. Прем'єр-міністр Микола Азаров визнав, що новий Кодекс підвищує податкове навантаження на дрібний бізнес, однак заперечує, що він ускладнює роботу тих, хто працює на спрощеній системі.

«Це зовсім не так. Для малого бізнесу будуть податкові канікули, які суттєво полегшать фінансове навантаження на підприємців» - цитує голову уряду офіційний веб-сайт Кабміну. Крім того Азаров звертає увагу на пропоноване урядом поступове зниження податку на додану вартість. Прем'єр не виключає, що новий Податковий кодекс ухвалять вже у вівторок.

Парламентська опозиція вже заявила, що не підтримає суперечливий законопроект. Фракція «БЮТ-Батьківщина» наполягає на ухваленні внесених її депутатами усіх 800 поправок. Лідер фракції Іван Кириленко пропонує виділити на обговорення документу принаймні тиждень. «Це не той документ, який може бути проголосовано автоматом за один день. Ми цей документ підтримувати не зможемо не тому, що ми опозиція, а тому, що ми солідарні з тими людьми, які сьогодні вийшли на площі», - заявив Кириленко.

Провладні фракції застергіають опозицію від спроб блокувати Раду у день розгляду документу. Мовляв, у цьому випадку більшість може проголосувати за новий Податковий кодекс без обговорення.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG