Спеціальні потреби

Євромайдан закликає Захід до санкцій проти українських високопосадовців


Українська опозиція закликає країни Заходу якнайшвидше запровадити санкції проти найвищих посадовців країни. Опоненти влади вважають, що чергове застосування правоохоронцями сили проти мирних протестувальників у Києві дає такі підстави.

Нагадаємо, що у ніч на суботу бійці «Беркуту» побили людей, які пікетували Києво-святошинський суд, де оголошували вирок так званим «васильківським терористам». Активісти Євромайдану декілька годин блокували беркутівців. В сутичках постраждав і екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Він досі перебуває у лікарні із струсом мозку.

Опозиція наголошує, що протести мають виключно мирний характер, але визнає - стримувати людей дедалі важче.

Це вже закінчення протистояння активістів Євромайдану і бійців «Беркуту» на проспекті Перемоги в Києві. Під крики «ганьба» правоохоронців змусили пройти через людський коридор з відкритими обличчями. Так хочуть ідентифікувати всіх, хто бив учасників протесту біля Києво-святошинського суду, де троє так званих «васильківських терористів» отримали шестирічні терміни ув’язнення.

Перед цим майданівці декілька годин своїми автомобілями блокували автобуси спецназівців. Депутатам ледве вдалося стримати людей від штурму.

Настрої людей радикалізуються, визнають у опозиції. Стримувати людей від гніву ніхто не збирається, каже Андрій Іллєнко:

«Вони намагаються задавити людей страхом, репресіями, індивідуальним терором. Ми будемо тиснути на них ось таким чином - народними методами. Так, ми сьогодні проводимо мирні акції. Але вони повинні усвідомлювати, якщо вони далі будуть бити людей, то людей ніхто стримувати не буде. І ніхто не збирається стримувати людей від гніву».
Вони розуміють, що режим Януковича не зупиниться ні перед чим. Тому питання персональних санкцій, як ніколи – реальне
Віталій Кличко

Серед постраждалих і колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Він закликав людей не атакувати спецназівців, але отримав удари кийком по голові. Опозиція називає сутички провокацією влади.

Опозиціонер Віталій Кличко (УДАР):

«Те, що відбулося в ніч з 10 на 11січня на проспекті Перемоги, коли “Беркут” знову застосував силу до мирних людей, - вагомий аргумент для Європи, щоб таки застосувати персональні санкції до українських високопосадовців. До того, що відбулося вночі, деякі політики в спілкуванні сподівалися, що українська влада більше не застосовуватиме сили, бо пообіцяла це. Сьогодні ж зранку - настрій уже інший. Вони розуміють, що режим Януковича не зупиниться ні перед чим. Тому питання персональних санкцій, як ніколи – реальне».

Водночас у МВС називають дії активістів хуліганством і вже відкрили кримінальні провадження за блокування автошляхів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG