Спеціальні потреби

Уряд України зобов’язався «заморозити» зарплату бюджетникам


Уряд України зобов’язався «заморозити» зарплату бюджетникам
Уряд України зобов’язався «заморозити» зарплату бюджетникам

Окрім дорожчого газу в конфорках та пізнішого виходу на пенсію, на українців чекає замороження зарплатні. Зобов’язання не підвищувати заробітну плату бюджетникам уряд узяв на себе в Меморандумі, підписаному між Україною і Міжнародним валютним фондом.

Як випливає з документа - оприлюдненого на сайті Нацбанку - платню вчителям, лікарям, службовцям заморозять уже з наступного року.

«Ми рішуче налаштовані обмежити швидке зростання фонду оплати праці у державному секторі у 2011 році та на середньострокову перспективу», – сказано в Меморандумі, який від української сторони підписали прем’єр Микола Азаров, голова Нацбанку Володимир Стельмах та міністр фінансів Федір Ярошенко.

Як мовиться далі в документі, Кабмін планує утриматись від підвищень заробітної плати в 2011 році. Якщо платню й переглядатимуть, то не вище рівня, якого вимагає механізм індексування на інфляцію.

Ціла серія непопулярних кроків, на які зважився уряд в обмін на багатомільярдний кредит Міжнародного валютного фонду, здійняла хвилю нарікань в Україні. Повідомлення про те, що комунальні платежі на газ подорожчають на 50%, а пенсійний вік для жінок піднімуть на 5 років, шокували навіть прихильників чинної влади. Згодом з’ясувалося: це ще не кінець. Підвищені з 1 серпня тарифи на газ для населення планують підвищити знову, з 1 квітня, і знов на 50%.

«Контрольним пострілом» по громадянах називають це повторне підвищення в опозиції. Так заявив бютівець Олег Ляшко. Як він наголосив:

«Здаючи на віки-вічні Севастополь Росії, Віктор Янукович запевняв країну, що тільки завдяки цьому будуть збережені ціни на газ для українців, а насправді ціна на «блакитне паливо» для населення до річниці ганебних харківських угод збільшиться вдвічі».

Опозиція не проминула також нагоди дорікнути президентові порушенням його передвиборчих обіцянок щодо пенсійного віку. Адже ще у січні цього року, перед президентськими виборами, Янукович категорично заперечував саму можливість збільшення пенсійного віку, називаючи це аморальним.

Суперечність між обіцянками «покращення життя вже сьогодні» і реальними кроками влади, схоже, непокоїть і саму владу. Адже не за горами місцеві вибори 31 жовтня, на результат яких Партія регіонів покладає великі сподівання.

А відтак у правлячій партії лунають дивні заяви. Президент не буде виконувати зобов’язань, взятих перед МВФ, про підвищення пенсійного віку для жінок. Таке заявив депутат-реґіонал Василь Хара.

«Президент особисто категорично проти цього... У нинішніх умовах, за нинішнього рівня життя цього робити не можна, і я переконаний, що ми не виконаємо цей пункт угоди», – повідомив Хара.

При цьому він пояснив, що зобов’язання перед Міжнародний валютним фондом узяли тільки «про людське око»: мовляв, Фонд дуже на цьому наполягав.

Заяву поспішив дезавуювати віце-прем’єр Сергій Тігіпко. Як запевнив урядовець, усі підписані державою зобов’язання будуть «виконані до копійки». «Усі ці розмови про те, що можна не виконувати угоду з МВФ – це особиста думка якихось депутатів, або якихось політиків», – сказав віце-прем’єр на прес-конференції в середу.

Тігіпко вкотре наголосив: реформи потрібні не МВФ, а самій Україні. І якщо на першому етапі ці реформи – пенсійна, чи реформа у газовому секторі – пов’язані з непопулярними кроками, то в кінцевому підсумку без них неможливо оздоровити економіку, підвищити добробут людей.

Натомість експерти висловлюють сумнів у здатності нинішнього уряду робити непопулярні реформи для блага країни. Багато аналітиків дотримується думки, що влада обмежиться заходами на зразок підняття цін та замороження зарплат, тоді як справжніх структурних змін в економіці проведено так і не буде.

Нагадаємо: наприкінці липня Міжнародний валютний фонд вирішив надати Україні кредит у понад 15 мільярдів доларів в обмін на обіцянку реформувати економіку. Перший транш кредиту – майже 2 млрд доларів – Україна отримала на початку серпня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG