Спеціальні потреби

МЗС України: інцидент із висилкою з РФ правозахисника вичерпаний


МЗС України: інцидент із висилкою з РФ правозахисника вичерпаний
МЗС України: інцидент із висилкою з РФ правозахисника вичерпаний

Міністерство закордонних справ України заявляє, що отримало від МЗС Російської Федерації необхідні пояснення щодо інциденту навколо заборони на в’їзд до країни правозахиснику Василю Овсієнку. У поширеному відомством повідомленні йдеться, що відразу після випадку міністр Костянтин Грищенко телефоном обговорив висилку з Росії українського громадянина із виконуючим обов’язки міністра закордонних справ Російської Федерації Андрієм Денисовим. Згодом проблему українські дипломати знову порушували під час особистої зустрічі з російськими колегами.

Мовляв, сторони з'ясували обставини інциденту і російський МЗС висловив жаль з приводу випадку із українським правозахисником. Російські дипломати також пообіцяли недопускати повторення таких випадків у майбутньому і дотримуватися рішення керівників обох країн про відмову від практики, так званих, «чорних списків». Речник українського зовнішньополітичного відомства назвав інцидент із Овсієнком «вичерпаним».

Водночас сам постраждалий правозахисник вважає, що у випадку з його затриманням ставити крапку зарано. В інтерв'ю Голосу Америки він пояснив, що відразу після випадку надіслав листи, як до українського МЗС, так і послу РФ в Києві, однак жодної відповіді не отримав. Ніхто ані з українських, ані з російських дипломатів з приводу цього випадку з ним не говорив, каже Овсієнко: «Очевидно, повинні бути якісь письмові, чи хоча б усні вибачення. Я сподіваюся, що найближчим часом зі мною зв'яжуться. Крім вибачення я б хотів бути впевненим, що в тому «чорному» списку мене дійсно немає».

Овсієнко каже, що досі не розуміє, з якої причини йому заборонили в'їзд до Росії, адже переконаний, що не порушував жодних законів цієї країни. Правозахисник заявив, що вимагатиме пояснити на яких підставах і хто ухвалив таке рішення. Він також закликав владу РФ оприлюднити списки громадян України яким не дозволять перетнути кордон. Мовляв, щоб ці люди не робили марних спроб. Свої матеріальні збитки від зірваної поїздки Овсієнко оцінив у 500 гривень і каже, що навряд чи вимагатиме їх компенсації.

Як повідомлялося раніше, 23 липня російські прикордонники затримали і вислали з країни координатора програм Харківської правозахисної групи Василя Овсієнка. Колишній політв'язень прямував до місця колишнього ув'язнення в Пермській області РФ, де планував взяти участь в міжнародному форумі. Декілька українських правозахисних організацій звернулися до керівництва двох країн з'ясувати обставини інциденту.

Тема так званих «чорних списків» залишалася актуальною в українсько-російських стосунках протягом останніх років. За часів президентства Віктора Ющенка Київ заборонив в'їзд до країни декільком російським політикам, яким закидали антиукраїнські висловлювання та діяльність. В свою чергу керівництво РФ неодноразово висилало з Росії українських громадських активістів і політичних діячів. Нова українська влада назвала своїм досягненням скасування практики «чорних списків».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG