Спеціальні потреби

В Раді таки не заблокували підвищення пенсійного віку для жінок


В Раді таки не заблокували підвищення пенсійного віку для жінок
В Раді таки не заблокували підвищення пенсійного віку для жінок

В українському парламенті сьогодні відбулася дискусія щодо підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років. Це одна з вимог Міжнародного валютного фонду, яку Україна зобов`язалася виконати. Ще до розгляду законопроекту про це опозиція подала проект закону про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку в Україні. Авторами відповідних законопроектів були БЮТівці Наталя Королевська, Євген Суслов та Валерій Сушкевич.

Однак, 10-річний мораторій на підвищення пенсійного віку депутати не проголосували. Загалом пропозиція отримала 202 голоси підтримки. На думку колишнього голови профспілок регіонала Олександра Стояна, більшість жінок у 55 років не відчувають, що вони на пенсії і хочуть продовжувати працювати.

Натомість бютівці вважають, що підвищення пенсійного віку не вирішить питання з наповненням Пенсійного фонду. Як сказав віце-спікер Микола Томенко, спочатку треба зробити пенсійну реформу, а вже потім говорити про підняття пенсійного віку. «Треба думати, не як простим арифметичним способом вирішити це питання, треба думати, як через пенсійну реформу забезпечити якість життя, підвищити тривалість життя тощо».

Вже наступного тижня депутати очікують посилення протистояння в парламенті між владною коаліцією та опозицією. Саме тоді має бути внесений до розгляду проект Податкового кодексу та законопроект «Про мови в Україні».

Спікер Литвин підтвердив, що Проект податкового кодексу, внесений урядом, вчора був зареєстрований у ВР. Фактично, він назвав цей документ дискусійним, який потребуватиме доопрацювання. Литвин висловив переконання, що парламент вийде на той варіант Податкового кодексу, який би влаштовував усі сторони - владу, опозицію та підприємців.

Натомість мовне питання може призвести до серйозного розколу як в парламенті, так і в суспільстві, каже опозиція. За словами Володимира Яворівського з БЮТ, регіонали хочуть якнайшвидше внести на розгляд парламенту законопроект, яким передбачається так зване запровадження регіональних мов, у зв'язку з тим, що «рейтинг Януковича і Партії регіонів падає, нічого з економікою вони зробити не можуть».

«Тому на питанні мови хочуть продемонструвати для виборців із сходу та півдня, що вони щось намагаються зробити", - сказав він. Яворівський прогнозує, що це викличе ще більш серйозне протистояння, аніж те, що відбувалося під час ратифікації Харківських угод.

Не менш гаряче питання на думку політиків – відміна політреформи, але в парламенті воно опиниться лише після того, як рішення ухвалить Конституційний суд, який сьогодні почав розгляд цієї справи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG