Спеціальні потреби

Вдарити по владі гривнею - ініціатива економічного бойкоту


Бойкот товарів та послуг про-владних структур
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Бойкот товарів та послуг про-владних структур

Громадська ініціатива “економічного бойкоту”, яка стрімко набирає популярності, закликає українців не дивитися провладні канали, забирати гроші з банків і не купувати товари вироблені компаніями, які належать урядовцям та представникам Партії Регіонів.

Підприємець Артур Козачук із Боярки вже другий місяць підтримує протести. Але своє невдоволення політикою влади він висловлює не тільки чергуваннями на столичному майдані. Віднедавна купуючи товари в магазинах, він цікавиться не стільки їх якістю і ціною, а кому належить підприємство-виробник.

«Якщо я знаю, що цей бренд належить представнику Партії регіонів, я його не купую, а шукаю альтернативний продукт», каже Артур

Він пояснює, що не хоче своїми грошима підтримувати тих, хто віддає накази розганяти мирні демонстрації і ухвалює репресивні закони.

Бойкот товарів і послуг, які належать близьким до правлячої верхівки політикам, ініціатива небайдужих громадян, пояснює один із її активістів Максим Панов. Майже сорок тисяч людей підтримали її лише в мережі Фейсбук. Вони роздають перед супермаркетами листівки і наліпки із поясненням, які саме торгові марки не слід купувати. Друкують - за свій кошт.

«Купуючи товари чи послуги, які належать олігархам близьким до Партії регіонів, тим самим ми підтримуємо Януковича, його партію і цей злочинний режим», пояснює свою позицію Панов.

Бойкотують не тільки товари. Активісти закликають змінити мобільного оператора та перевести свій депозит в інший банк, не купувати газети і журнали, які належать близьким до влади олігархам. В ході кампанії з'ясували, деякі сектори економіки, майже повністю контролюються “регіоналами”, ділиться інформацією Максим Панов.

«Зараз тотально відбираються бізнеси. Наприклад вся хлібна індустрія в Україні належить “регіоналам”. А без хліба — ніяк».

Підрахувати завдані бойкотом збитки дуже складно. Однак активісти впевнені, що їхні дії не залишилися не поміченими, бо вже отримують погрози. Експерти погоджуються, економічний бойкот може бути ефективним методом тиску. Особливо, якщо його зосередити на декількох ключових для владної команди фігурах. Як це працює пояснює економіст Володимир Лановий.

Якщо продажі впадуть на 10-15%, вони це серйозно відчують
«Якщо вибрати декілька фігурантів із відомими брендами і саме про них говорити, що вони є тими стовпами, на яких тримається влада, олігархічний устрій країни, корупційні процеси, то це може дуже вплинути на їхній моральний стан. І навіть на підсвідомому рівні. Якщо у них продажі впадуть на 10-15%, вони це серйозно відчують у своїх фінансових результатах. І це будуть не втрати тих, хто працює, оскільки їм все одно мають заплатити зарплату, а втрата прибутків».

Крім того, власники підприємств, які бойкотують споживачі, щоб продати свої товари будуть змушені знижувати ціни, нагадують екскрети.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG