Спеціальні потреби

Підприємці відмовились піти з Майдану


Підприємці відмовились піти з Майдану
Підприємці відмовились піти з Майдану

Підприємницький Майдан залишається головною темою в стрічці українських новин. Незважаючи на те, що в Києві холодно і падає дощ, підприємці продовжують акцію протесту проти нового Податкового кодексу, розпочату в понеділок. За даними організаторів, на столичному Майдані Незалежності мітингує близько тисячі представників малого і середнього бізнесу. Натомість міліція називає цифру в кількасот людей.

Переночувавши в наметовому містечку на Майдані, мітингувальники наразі перебувають у тривожному очікуванні ймовірних силових дій з боку правоохоронців. Демонтаж наметів може розпочатися будь-якої хвилини. Про такі плани зранку заявили в МВС. Свій намір влада аргументує тим, що суд заборонив проводити масові акції в центрі Києва з 22 по 26 листопада . Як пояснюється в судовому рішенні, мітингувати в ці дні на Хрещатику не можна «у зв’язку з візитами іноземних делегацій», зокрема приїздом високого церковного гостя з Москви патріарха Кирила.

Своєю чергою, підприємці заявили, що з Майдану не підуть. А щоб убезпечитись від судових виконавців, вивісили на наметах таблички «Приймальня народного депутата». Як кажуть у координаційній раді підприємців, у цих депутатських приймальнях народні обранці проводять зустрічі зі своїми виборцями, чого ніякий суд не може їм заборонити.

Підприємці наполягають на своїй вимозі до президента накласти вето на нову редакцію Податкового кодексу. Якщо ж вимогу проігнорують – погрожують, що акція буде безстроковою.

А тим часом про намір уряду домовлятися з мітингувальниками заявив віце-прем’єр Андрій Клюєв. Як він пообіцяв у вівторок, «розумні пропозиції ми підтримаємо». Клюєв повідомив також журналістам, що у вівторок увечері планує зустрітися з представниками підприємницького Майдану. При цьому урядовець дав зрозуміти, що пропозиції підприємців будуть підтримані лише як поправки до Кодексу – уже після того, як документ підпише президент.

Водночас з’явилися чутки про те, що Віктор Янукович таки може заветувати Податковий кодекс. Таку інформацію оприлюднили у вівторок деякі ЗМІ з посиланням на власні джерела в президентській адміністрації.

Натомість, як припускають аналітики, позиція глави держави в питанні – підписувати чи ні документ, який спричинив бурю протестів – буде радше вичікувальною. За прогнозами, Янукович тягтиме з підписом до останнього, в сподіванні на те, що протести зійдуть нанівець.

XS
SM
MD
LG