Спеціальні потреби

Уряд підвищить пенсійний вік для жінок на 5 років


Українкам доведеться працювати довше. Ті, хто мали вийти на пенсію вже цього року, муситимуть відробити додаткові 6 місяців. Ті, хто сподівалися на «заслужений відпочинок» у 2011, попрацюють додатковий 1 рік. Так поступово – до 2020 року – пенсійний вік для українських жінок доведуть до 60 років, зрівнявши з пенсійним віком українських чоловіків.

Про те, що уряд України взяв на себе такі зобов’язання, сказано у Меморандумі про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом. Повідомлення оприлюднив у понеділок сайт МВФ.

Як мовиться в документі, Україна має намір провести реформи в пенсійній системі. Зокрема, оздоровити її фінансово. Саме для того, щоб зменшити дефіцит Пенсійного фонду, влада зобов’язалася вже до кінця поточного 2010 року ухвалити і ввести в дію законопроект про збільшення необхідного для пенсії стажу та поступове підвищення пенсійного віку жінок до рівня чоловіків.

Крок хоч і непопулярний, проте вкрай необхідний, – вважають прихильники рішення. Як кажуть вони, проблему з Пенсійним фондом потрібно якось вирішувати. Вже сьогодні Пенсійний фонд відтягує на себе майже 5 частину ВВП. А за прогнозами, вже на 2025 рік кількість платників внесків до Пенсійного фонду в Україні зрівняється із кількістю пенсіонерів.

Якщо ж підвищити пенсійний вік, то вже в наступному 2011 році витрати Пенсійного фонду, як передбачається, можна буде скоротити на 6,2 мільярдів гривень, а його збалансованість покращиться на 2 мільярди гривень.

Що ж до необхідності працювати довше, то на думку прихильників реформи, це наблизить Україну до стандартів Європи, де пенсійний вік для чоловіків і жінок однаковий, і пенсіонерами там стають навіть пізніше – у 65 років.

Натомість опоненти застерігають: проблеми держави уряд намагається перекласти на плечі народу. Опозиція нагадує президентові Віктору Януковичу про його передвиборні обіцянки. У січні цього року, перед президентськими виборами, нинішній глава держави присягався, що не допустить збільшення пенсійного віку для українців.

«Зараз ми не маємо морального права це робити. Я на це ніколи не піду», - наголошував тодішній кандидат Янукович.

Нагадаємо: пенсійна реформа була однією із ключових умов надання Україні нового 15-мільярдного кредиту Міжнародного валютного фонду. Перший транш цього кредиту – майже 2 мільярди доларів – Україна вже отримала на початку серпня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG