Спеціальні потреби

І у селищі Козова працює Корпус миру США


Днями в Україну прибуде чергове поповнення Корпусу миру США. Корпус миру діє в усьому світі, але в Україні волонтерів найбільше. Близько 300 американських добровольців живуть і працюють переважно у маленьких містечках і селах. Для України їхня праця безплатна; благодійну місію волонтерів координує уряд США. Деяких добровольців Корпусу миру можна зустріти також на Тернопільщині.

У райцентрі Козова під Тернополем входить в моду американський бейсбол. Як тримати битку і як відбити поданий пітчером м’яч, юних козівчан наставляє нова вчителька, що приїхала з Нью-Йорка – волонтер Корпусу миру США Камілла Пажор.

Кар’єру вдома, в Сполучених Штатах, вона проміняла на те, щоб навчати дітей із української глибинки англійської мови, а самій – вчити українську.

«Я думаю, що це цікаво: дізнатися про іншу культуру, вивчити іншу мову, а також показати, які американці. Бо багато є стереотипів, і багато поганих стереотипів про американців. А я хотіла показати, які ми насправді є», – говорить вже вивченою українською доброволець Корпусу миру США Камілла Пажор.

З такою наставницею козівські школярі здатні втерти носа навіть вихованцям столичних ліцеїв.

Роботою Камілли вдоволена і директор Козівської школи № 1 Наталя Сидорук. Каже, що її надзвичайно полюбили, і діти, і педагогічний колектив.

Ідея запросити до себе волонтера Корпусу миру виникла у місцевих викладачів іноземної мови. Як говорить викладач англійської мови Галина Гарасівка, волонтери дуже допомагають розкомплексувати дітей, охочих спілкуватися англійською.

Учні кажуть, що уроки з Каміллою завжди веселі. Навчання минає, як гра, й іноземні слова запам’ятовуються самі собою. З підопічними Камілла не розлучається навіть на канікулах. Учні досі згадують організований нею літній табір, де обговорювали серйозні проблеми – ВІЛ/СНІД, торгівлю людьми, жіночі права. Діти хвалять Каміллу:

Діти назувають Каміллу дуже великим молодцем. Їм подобається, що вона ігри придумує, за них переживає, хоче їх багато чому навчити.

Особливо дівчаткам сподобалося почути про жінок в Америці - відомих жінок, які розвинули американську політику, шоу-бізнес.

Камілла присягнула два роки служити Україні, з якою її навіть не пов’язує походження. Грошей вона не заробить, живе вдалині від друзів і родини; а в її козівчанській хаті не завжди є навіть гаряча вода. Її часто запитують: навіщо їй це треба?

«Це важко сказати комусь, що це таке і чому я це роблю, бо я народилася в країні, де це нормально...(переходить на англійську)...У нас в Америці часто побачиш школярів, студентів, які прибирають сміття у парках, варять суп для бездомних, опікуються старенькими. Як не відпрацюєш певну кількість годин волонтером, не отримаєш навіть диплому про освіту. Мене так виховували, і я маю втіху від такої праці. Часом кажуть – волонтери такі молодці, так багато роблять, допомагають людям. Але ж ці люди і ця робота допомагає мені теж – налаштовує на позитив, приносить багато радості», - каже Камілла.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG