Спеціальні потреби

Доброволець Корпусу миру допомагає на Івано-Франківщині


Уявіть собі людину з благополучної країни, яка на кілька років кидає вигідну кар’єру, родину і друзів і їде на інший край світу викладати у сільській школі, опікуватись у місцевій громаді екологією чи допомагати залучати інвестиції. В Америці охочих до такої безоплатної праці чимало. Це добровольці Корпусу миру – благодійної організації, яка була заснована президентом Джоном Кеннеді і фінансується урядом США. Нині Корпус миру працює в багатьох країнах світу, у тому числі в Україні. Нещодавно ми розповідали про волонтерку Каміллу, що викладає англійську мову школярам у селищі Козова під Тернополем. А сьогодні познайомимо з ще одним добровольцем – Крейгом Стремелом, який на Івано-Франківщині бере участь у проектах з розвитку молоді.

Пісні «бітлів» під гітару, облуплені стіни, напівпорожній холодильник...саме так, в холостяцькому гуртожитку в райцентрі Тлумач під Івано-Франківськом, живе доброволець з Америки.

Щоб покращити свою українську, він студіює читанку:

«Червонясті полунички, не ховайте свої личка...»

Крейг Стремел родом зі штату Канзас. Жодних українських коренів. Коли став добровольцем Корпусу миру США, склав присягу 2 роки служити Україні.

Тут, у Тлумачі, він викладає в гімназії англійську мову. Пропагує волонтерство: в організованому ним літньому таборі школярі саджали дерева, збирали сміття, говорили про ризик наркотиків і СНІДу.

А ще Крейг водить дружбу з дітлахами з місцевого сиротинця. Одних вчить грати на гітарі, іншим допомагає з уроками.

Крейг співає пісеньку про павучка англійською мовою: «Павук! Лазить по павутині».

Він інколи на дошці пише запитання по-англійськи: «монкі, елефант, піг, крокодайл...»

За освітою Крейг математик. Вдома за ці 2 роки зробив би кар’єру, заробив грошей. А тут в українській глибинці живе на скромну стипендію від свого уряду.

Доброволець Корпусу миру США Крейг Стремел говорить:

«Часом на мене якось дивно позирають, коли я кажу, що я з Америки і працюю тут добровільно. Люди дивуються: навіщо тобі це треба, для чого ти приїхав в Україну? Я їм тоді пояснюю, що вважаю, що мені пощастило, бо я люблю подорожувати, люблю допомагати людям і волонтерство це для мене чудовий шанс побачити інші країни, набути досвіду. Мене начебто й розуміють, але більшість каже: та ти божевільний! Не можу повірити, що ти таке робиш!»

«It’s a very good apples! Дуже смачні!», – каже Крейг Стремел, хвалячи яблука.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG