Спеціальні потреби

Верховна рада обрала «четвірку» відповідальних за ліцензії й частоти


Верховна рада обрала «четвірку» відповідальних за ліцензії й частоти
Верховна рада обрала «четвірку» відповідальних за ліцензії й частоти

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відновлює свою роботу. Як виглядає, це єдина добра новина, яку принесло сьогоднішнє затвердження парламентом своєї «четвірки» до Нацради.

Натомість склад «четвірки» розчарував багатьох адвокатів свободи слова в Україні.Членами Нацради стали Микола Фартушний , Ірина Опілат, Оксана Єлманова і Євген Баранов.

Усі четверо обраних за парламентською квотою – висуванці від правлячої коаліції. Баранов і Фартушна представляють Партію реґіонів, Єлманова - Компартію, Опілат - Блок Литвина.

Опозиція назвала такий виключно провладний склад парламентської «четвірки» «плювком в обличчя». «Це плювок в обличчя не опозиції, а громадських організацій», - прокоментувала результати голосування у Верховній раді народний депутат від НУ-НС Ірина Геращенко. Як вона нагадала, журналістські організації, стурбовані утисками свободи слова, висували до Нацради своїх представників жоден з яких не пройшов. Зокрема не знайшлося у Нацраді місця для Наталі Лігачової, яку українська журналістська спільнота уповноважила представляти рух «Стоп цензурі!».

Опоненти влади стверджують також: троє з чотирьох новообраних членів Нацради є ставлениками глави СБУ Валерія Хорошковського. На цьому наголосив сьогодні у Верховній Раді депутат від БЮТ Олег Ляшко. Коментуючи результати голосування, бютівець іронічно запропонував привітати не тільки новообраних членів Нацради, але й очільника спецслужби. Ляшко заявив, крім того, що «людьми» Хорошковського є ще двоє членів Нацради, призначені раніше за квотою президента. А відтак, - за словами депутата, - влада встановила повний контроль за Нацрадою і тепер одноосібно вирішуватиме, яким телеканалам видавати ліцензії й частоти, а яким ні.

Опозиція заявляє, до того ж, що двоє з чотирьох новообраних нацрадівців не мають належної кваліфікації. Кандидатура від КПУ Оксана Єлманова подала дипломи про вищу освіту, які викликали сумніви щодо їх справжності. А висуванець від Партії регіонів Євген Баранов ніколи не працював для телебачення чи радіомовлення, хоча закон щодо членів Нацради містить пряму вимогу 5-річного стажу. Баранов під час розгляду його кандидатури на парламентському комітеті сам привселюдно зізнався, що в телевиробництві жодного досвіду не має, а останнім місцем роботи вказав компанію «Київспецтранс», яка надає послуги з утилізації сміття.

Двозначності ситуації з новообраними членами Нацради з додає також те, що троє нинішніх переможців - Євген Баранов, Оксана Єлманова та Ірина Опілат - після розгляду їхніх кандидатур на парламентському комітеті з питань свободи слова та інформації до конкурсу допущені не були.

«Коаліція поламала Верховну раду через коліно і доукомплектувала Нацраду так, як вважала за потрібне», - обурюється заступник голови комітету народний депутат від БЮТ Андрій Шевченко. Даючи політичну оцінку прийнятому парламентом рішенню, бютівець висновує: «На сьогоднішній день можна говорити про те, що Нацрада вмонтована у вертикаль президента Віктора Януковича».

Нагадаємо: Національна рада з питань телебачення і радіомовлення складається з восьми осіб. З них половину призначає Верховна Рада України, а половину – президент України. До функцій Нацради належить, зокрема, видача ліцензій та частот теле- і радіомовникам.

Нагадаємо також: український мільярдер і медіамагнат Валерій Хорошковський сьогодні очолює Службу безпеки України. Опозиція вважає таку ситуацію кричущим «конфліктом інтересів» та звинувачує главу СБУ в тискові на телеканали «5-й» і «ТВі».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG