Спеціальні потреби

Опозиція вимагає дострокових виборів парламенту і президента України


Опозиція вимагає дострокових виборів парламенту і президента України
Опозиція вимагає дострокових виборів парламенту і президента України

Українська парламентська опозиція оголосила рішення Конституційного суду про скасування політичної реформи незаконним і заблокувала сесійну залу Верховної Ради, вимагаючи першочергово розглянути резонансне питання. За словами одного із лідерів БЮТ Андрія Кожемякіна, такої думки дотримуються щонайменше 10 опозиційних партій. Депутат каже, що вони вимагають від парламенту відреагувати на ухвалу Конституційного суду: «Ми вважаємо, що КС перевищив свої повноваження і сам особисто порушив Конституцію, яку повинен трактувати і охороняти», - наголосив Кожемякін.

Опозиція вимагає невідкладно розглянути ситуацію що склалася за участю президента, глови Конституційного суду, уряду і представників міжнародних організацій. БЮТ розробив ухвали про створення слідчої комісії, яка має з'ясувати мотиви голосування суддів, а також постанову про оголошення їм недовіри. Ще одна вимога опозиції – провести одночасні вибори президента і нового складу парламенту наприкінці березня наступного року.

Натомість у провладних фракціях вважають блокування парламенту безпідставним. Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов назвав ситуацію в Раді «за межами здорового глузду», оскільки всі суперечності із опозицією начебто владнали на погоджувальній раді. Він зазначив, що сценарії дестабілізації роботи парламенту розробляються за його межами: «Домовлятися з тими, хто виконує рішення і навіть не може озвучити чітко, для чого це зроблено, дуже складно» - пояснив депутат.

Влада дає чіткі сигнали, що не збирається зупинятися на шляху виконання рішення Конституційного суду і йти на поступки опозиції. Вже цього тижня більшість збирається розглянути нову редакцію закону про Кабінет міністрів, який позбавить цей орган влади важливих функцій на користь президента. Коаліція планує створити комісію, яка займатиметься приведенням законодавства у відповідність з Конституцією 1996 року. Президент дав доручення прем'єр-міністру негайно скоротити дві посади віце-прем'єрів уряду, які не передбачені основним законом. Прізвища зайвих урядовців обіцяють назвати вже вже до кінця тижня.

Від коаліції також лунають пропозиції внесення нових змін до Конституції. Щоб остаточно позбавити опозицію ілюзій на швидкі вибори спікер Володимир Литвин озвучив ідею внести до основного закону поправки щодо дати наступних парламентських і президентських перегонів. Голова Верховної Ради пропонує законодавчо закріпити час обрання нового складу парламенту у 2012 році, а президента у 2015 році.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG