Спеціальні потреби

Проти Тимошенко поновили кримінальну справу кучмівських часів


Юлія Тимошенко може знов опинитись у тюрмі. Цього не виключає сама лідер української опозиції і навіть вибудовує прогнози, коли це може статись. Її посадять через 3-4 місяці, десь на політичну осінь – припустила екс-прем’єр, спілкуючись із журналістами в середу під стінами Генпрокуратури, куди її запросили в якості підозрюваної для вручення постанови про порушення кримінальної справи.

Ця справа не нова – розслідувалась іще за президента Кучми. Тоді телеканали крутили відеозапис, на якому Тимошенко буцімто передає гроші своєму помічникові, щоб той дав хабара суддям Верховного суду для звільнення з-під варти її родичів. Тоді Генпрокуратура закрила справу за відсутністю складу злочину. Тепер відкрила знов.

Як пояснили у середу у прес-службі ГПУ: «Ця кримінальна справа порушена у травні 2004 року та була закрита передчасно у січні 2005 року без виконання у повному обсязі всіх необхідних слідчих дій».

Сама Тимошенко має інше пояснення. Засадити її за ґрати під будь-яким приводом - вважає опозиціонерка - доручив особисто президент Янукович. За її словами, Генпрокуратура виконує політичне замовлення.

«Там діє принцип «чого зволите?» Такі повістки на допити треба видавати з портретом Януковича», - сказала лідер БЮТ журналістам у середу під стінами Головного слідчого управління ГПУ.

«Це виключно політичні репресії», - наголосила лідер опозиції. На її думку, в такий спосіб влада мститься їй і її команді за спротив здачі національних інтересів - зокрема за перешкоджання намірам віддати українські стратегічні об’єкти в спільне управління з Росією. Тимошенко вважає також не випадковим те, що наступний допит у Генпрокуратурі призначений на 17 травня. Цього дня для неї, як підозрюваної, мають обрати запобіжний захід – підписку про невиїзд або арешт. Цього ж дня в Україну приїде президент РФ Дмитро Медведєв.

«Я думаю, ніяких випадкових збігів нема. 17 травня планується підписати недопустимі угоди про здачу всіх українських державних монополій. І 17 травня Янукович хоче показати, як він розправляється з опозицією», - заявила екс-прем’єр.

Натомість у Януковича звинувачення у політичних репресіях відкинули. Як заявив представник перзидента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко, заяви про особистий інтерес глави держави у поновленні кримінальної справи проти Тимошенко некоректні та мають на меті маніпуляцію громадською думкою. Народний депутат переказав також журналістам позицію президента. «Ніяких політичних репресій в Україні не може бути», - запевнив Мірошниченко, пославшись на слова Януковича.

Вочевидь, схожої відповіді слід чекати і на запит лідера «Фронту змін» Арсенія Яценюка. Народний депутат у середу звернувся до генпрокурора з проханням роз’яснити причини порушення кримінальної справи проти опозиціонерки. «Чи йдеться про правові підстави, чи дійсно, як твердить Тимошенко, це політичне замовлення нової влади?» – поцікавився Яценюк у своєму зверненні, про яке повідомила прес-служба «Фронту змін».

А тим часом команда Тимошенко вже готується оскаржити рішення Генпрокуратури в суді. Порушення кримінальної справи бютівці називають незаконним, а саму справу - замовною. Соратники Тимошенко пророкують також: якщо влада запроторить лідера опозиції до тюрми, то це обернеться проти самої влади. «Тоді ми матимем суперлідера в Україні», - пригрозив бютівець Володимир Яворівський.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG