Спеціальні потреби

В Україні почалися міжнародні військові навчання «Сі бриз»


В Україні почалися міжнародні військові навчання «Сі бриз»
В Україні почалися міжнародні військові навчання «Сі бриз»

У декількох південних областях України розпочалися українсько - американські військові навчання «Сі бриз – 2010». На загальновійськовому полігоні «Широкий лан» у Миколаївській області представники оборонних відомств двох країн відкрили так звану берегову фазу міжнародних маневрів.

В українському оборонному відомстві наголошують, що цьогорічні маневри вперше присвячені відпрацюванню операцій з протидії морському піратству, від якого часто потерпають українські моряки. Саме тому командувач ВМС Збройних Сил України Віктор Максимов назвав їх надзвичайно корисними:

«За планом навчань сили берегового компоненту будуть виконувати завдання зі спеціальних дій, спрямованих на боротьбу з піратством. Підрозділи відпрацюють практичне десантування та проведуть амфібійну операцію з практичною висадкою морського десанту», – заявив Максимов.

Представник американського командування Деніел Шеблер вважає, що такі маневри дозволяють вивести армійські підрозділи різних країн на вищий рівень співпраці:

«Такі навчання, як «Сі бриз», відкриті для всіх країн, які бажають брати в них участь. Вони сприяють зміцненню регіональної стабільності та навчанню особового складу. У світі, в якому ми живемо, існує дуже багато загроз, включаючи піратство, тероризм тощо. І необхідно використовувати кожну можливість, щоб зміцнювати нашу взаємосумісність та тренувати наших військових для того, аби ми могли протистояти цим новим загрозам разом», – зазначив американський військовий.

У маневрах на полігоні «Широкий лан» беруть участь військові чотирьох країн: України, США, Грузії та Молдови. Загалом же в цьогорічних навчаннях задіяні близько 2 000 українських військовослужбовців та майже 500 представників 12 інших країн. У вівторок в акваторії та на причальних стінках Одеського морського торгівельного порту розпочалися практичні тренування водолазних груп. Вони готуються ліквідовувати пошкодження підводних гідротехнічних споруд, внаслідок надзвичайних ситуацій. В той же час українські морські спецназівці тренуються штурмувати захоплені піратами кораблі. Вже цього тижня командування планує розпочати навчання у відкритому морі.

В свою чергу деякі ліві партії ставлять під сумнів ефективність спільних маневрів. Один із учасників правлячої коаліції Комуністична партія закликала заборонити проведення будь-яких навчань за участю країн-членів НАТО на території України. Народний депутат з фракції КПУ Олександр Голуб пропонує ввести таке обмеження до проведення референдуму з питання членства в Альянсі і називає участь в них недоцільною:

«Реально ці навчання нічого Україні не дають – ні Військово-Морським силам, ні військовим, ні в цілому для стратегії України. Це політичне рішення, яке, умовно кажучи, дозволяє країнам НАТО на території України відпрацювати ті чи інші військові операції. Гадаю, що це загравання деяких політичних сил з Північноатлантичним альянсом», - цитує депутата офіційний веб-сайт КПУ.

Ще більш радикальними методами вирішили діяти прогресивні соціалісти. Партія Наталії Вітренко проводить щоденне пікетування місць, де мають відбуватися навчання. Сьогодні протести із антиамериканськими і антинатівськими гаслами ПСПУ влаштувала в Одесі, на Миколаївщині та Криму. Протестанти звинувачують президента Януковича у порушенні передвиборчих обіцянок згорнути військову співпрацю із Альянсом.

XS
SM
MD
LG