Спеціальні потреби

НАТО продовжить співпрацю з Україною


Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Північноатлантичний Альянс готовий продовжувати співпрацю з Україною попри відмову її керівництва від набуття членства в НАТО. Про це сьогодні заявив генеральний секретар блоку Андерс Фог Расмуссен:

«Наша співпраця з Україною продовжиться в рамках спільної комісії. Очевидно, що Україна сама має вирішувати, як мають розвиватися її стосунки найближчими роками. Рішення, яке ми ухвалили в 2008 році на Бухарестському саміті, залишається в силі. Двері Альянсу відкриті для країн, які прагнуть членства в НАТО і відповідають його критеріям. Я вважаю позитивним знаком те, що наші контакти із українським керівництвом в рамках Комісії Україна-НАТО тривають - це означає, що новий український уряд хоче продовжити співпрацю з Альянсом».

Таким чином керівництво НАТО відреагувало на плани нового українського керівництва законодавчо закріпити позаблоковий статус країни. Минулого тижня Верховна Рада ухвалила в першому читанні ухвалила підготовлений в президентській адміністрації проект Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», де більше не міститься згадок про намір Києва домагатися членства в Альянсі.

Парламентські партії, які підтримують приєднання України до НАТО, хоч і критикують ідею позаблоковості, проте визнають, що законодавчі ініціативи Партії регіонів найімовірніше будуть ухвалені новою більшістю у Верховній Раді. Заступник голови парламенту Микола Томенко пропонує в разі проголошення позаблоковості України законодавчо заборонити перебування на її території іноземних військових баз: «Було б правильно привести у відповідність позаблоковий статус із тією нормою, що позаблокова держава не може мати на своїй території військової бази іншої держави», - наголосив Томенко. Політик пропонує парламенту проголосувати за виведення іноземних військових формувань з території України до 2017 року.

Тим часом керівництво Міністерства оборони України демонструє, що як і керівництво НАТО не планує згортати військове співробітництво з країнами-членами Альянсу. Оборонне відомство повідомило сьогодні про початок останнього етапу підготовки до спільного українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент - 2010». В міжнародних маневрах братимуть участь військовослужбовці армій США, Великої Британії, Німеччини, Словаччини, Молдови та Азербайджану.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG