Спеціальні потреби

В Одесі почалися українсько-американські військові навчання


В Одесі почалися українсько-американські військові навчання
В Одесі почалися українсько-американські військові навчання

В Одесі почалися масштабні українсько-американські військові навчання «Сі Бриз-2011». Як повідомляє Міноборони України, маневри проходять у рамках програми НАТО «Партнерство заради миру». Як і минулого року їх основною метою буде планування спільних миротворчих операцій. Крім України і США, у них беруть участь представники 17 країн.

З української сторони до навчань залучають до 20 кораблів та 1200 військовослужбовців. Збройні сили Сполучених Штатів надіслали на маневри крейсер, рятувальне судно і батальйон морської піхоти з автомобільною технікою.

У Міноборони повідомляють, що під час морського етапу маневрів військові проведуть тактичні навчання з використанням бойових стрільб, висадкою морського десанту, ембаргові операції, опитування цивільних суден, затримання суден-порушників. Планується відпрацювання спеціальних операцій з визволення заручників, які захоплені і перебувають на судні.

Проти проведення навчань традиційно виступили ліві сили. Активісти Прогресивної соціалістичної партії та місцевих громадських організацій пікетували місце проведення конференції, де проходило відкриття маневрів. Однак цьогорічні мітинги були небагатолюдними – проведення акцій протесту в місцях дислокації військових підрозділів заборонив суд. Ліві партії наголошували на шкоді, яку значна кількість військової техніки завдає навколишньому середовищу.

У ПСПУ зазначають, що на відміну від попередніх років, місцеві органи влади Одеси і області вперше відмовилися засуджувати проведення військових навчань за участю країн-членів НАТО. Проведення маневрів і допуск іноземних підрозділів на територію України на початку травня підтримала Верховна Рада. Результативне голосування з цього питання забезпечила правляча Партія регіонів, яка в часи знаходження в опозиції декілька разів блокувала проведення навчань за участю військових країн-членів Північно-атлантичного Альянсу. Напередодні початку маневрів Одесу відвідав посол США в Україні Джон Теффт. Американський дипломат зустрівся із міським головою Олексієм Костусєвим.

XS
SM
MD
LG