Спеціальні потреби

Рада відмовилась відправити у відставку Могильова


Дива не сталось – головний міліціонер залишився у своєму кріслі. Верховна Рада України відмовилася звільнити Анатолія Могильова з посади міністра внутрішніх справ.

За проект постанови, внесений опозицією, проголосував лише 141 депутат. Зокрема, відставку підтримали 109 депутатів від фракції БЮТ і 32 депутати від фракції НУ-НС.

Ініціаторами звільнення Могильова виступили представники Народного руху України Борис Тарасюк, В’ячеслав Коваль, Олександр Чорноволенко та Мустафа Джемільов. «Рухівців» обурило висловлювання глави МВС на адресу засновника Руху В’ячеслава Чорновола – мовляв, Чорновіл був не політв’язнем, а «за кримінальною статтею сидів».

Вимогу звільнити міністра ініціатори пояснювали також невиправдано жорсткою реакцією правоохоронних органів на протестні акції опозиції. За час перебування на посаді Могильов відзначився тим, що запровадив блокування мирних пікетів і навіть запропонував власне «ідеологічне обґрунтування» такої практики, порівнявши акції протесту з «барабанами у спальні».

На думку авторів проекту постанови про відставку, глава МВС «засвідчив свою прихильність репресивним методам комуністичної доби». Могильов «проводить політику перетворення міністерства внутрішніх справ на репресивну машину для придушення політичних опонентів», -- наголосила опозиція у своєму поданні.

Натомість представники влади назвали ініціативу щодо звільнення Могильова політичною провокацією. У такому дусі висловився під час обговорення у Раді голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. «Новий міністр сьогодні старається навести порядок у своєму відомстві і робить, на мою думку, ефективні кроки в цьому напрямку. Якщо ж наші колеги хочуть зупинити наведення порядку, тоді вони можуть піднімати це питання», -- сказав Єфремов перед голосуванням.

Відмова правлячої коаліції звільнити міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова була прогнозованою. Однак якщо глава МВС залишився у кріслі – чи означає це, що мирні мітинги опозиції й надалі розганятимуть?

«Це ми ще подивимось», -- сказав «Голосу Америки» член правління Інституту «Республіка» Володимир Чемерис, який представляє громадянську опозицію спробам влади згорнути свободу зібрань в Україні:

«Чи будуть розганяти мітинги – ми ще подивимось. Адже позавчора було перенесено розгляд законопроекту 2450, що обмежує свободу зібрань, а вчора у нас відбулася зустріч з представниками профільного парламентського комітету. Ішлося навіть про те, що комітет може відкликати цей законопроект, і наступний документ готуватиметься на основі пропозицій громадських організацій – цьому мають присвятити слухання в парламенті 24 червня. Отож влада, побачивши силу протестів громадянської опозиції, пішла на достатньо серйозні поступки.

Щодо Могильова – те, що його поки що залишать, було абсолютно прогнозовано. І все-таки головному міліціонерові рано радіти. Мені здається, що Могильов, напевно, буде першим міністром, якого відправлять у відставку самі «регіонали». Причому це може відбутися достатньо скоро. Бо він робить такі речі у сенсі порушення прав людини, які дуже сильно дискредитують нинішню владу. Я навіть не виключаю, що він зараз відіграє роль такого собі громовідводу, який набирає на себе «критичні заряди». Думаю, що все-таки Могильов скоро змушений буде піти у відставку», -- зауважив Володимир Чемерис, член правління Української Гельсінської Спілки, учасник «революції на граніті» 1990 року.

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG