Спеціальні потреби

Контроль над мораллю залишили українцям


Цензура не пройшла. Зміни до закону «Про захист суспільної моралі» були відхилені парламентом у четвер. Законопроект передбачав введення числених обмежень в Інтернеті, на телебаченні та пропонував створення окремого контролюючого органу. Авторами законопроекту виступили депутати із різних парламентських фракцій.

«Ми вважаємо, що дуже розпливчасте визначення забороненого контенту, можливість блокування веб-сайтів без рішення суду є великою небезпекою для свободи інформації в Україні».
Жан-Франсуа Жульяр
За відхилення документа проголосувало 233 депутати. Проти законопроекту виступив і профільний комітет з питань свободи слова та інформації. Заступник глави комітету, регіоналка Олена Бондаренко зазначила, що у запропонованому документі був закладений механізм цензури медіа. Наприклад, заборонялося поширювати продукцію, яка завдає шкоди суспільної моралі. Втім, поняття такої продукції у документі досить розмите. Також можна було б забирати ліцензію у електронних ЗМІ без рішення суду.

«Я думаю, що таким чином будь-який телеканал був би в небезпеці. Під обстрілом тих інквізиторів, які в нас працюють у Національній комісії з моралі», – зазначила Олена Бондаренко.

Профільний комітет, у свою чергу, зазначив, що такий документ не тільки створює передумови для тиску на ЗМІ, але й обмежує конституційне право громадян на свободу слова та інформацію, впроваджує нові можливості для корупції тощо. Низку вимог законопроекту у комітеті визнали технічно нездійсненними.

Проти законопроекту виступило чимало громадських організацій, і закордонних в тому числі. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» виступила з офіційним зверненням до українського парламенту.

«Ми вважаємо, що дуже розпливчасте визначення забороненого контенту, можливість блокування веб-сайтів без рішення суду і нездатність враховувати право громадськості на отримання інформації є великою небезпекою для свободи інформації в Україні», – зазначив генеральний секретар організації Жан-Франсуа Жульяр.

18 жовтня 2011-го року Верховна Рада ухвалила документ у першому читанні, що викликало хвилю протестів з боку журналістів та громадських активістів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG