Спеціальні потреби

П’ятий і ТВі втратили частоти


П’ятий і ТВі втратили частоти
П’ятий і ТВі втратили частоти

Вердикт Феміди мало кого здивував. Два опозиційних канали програли у суді свої частоти.

У понеділок Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив, що 5 канал і ТВі отримали нові частоти неправомірно. Рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення про надання цих додаткових частот суд скасував; ліцензії, здобуті за результатами конкурсу в січні 2010 року, анулював.

Крім того, суд спрямував матеріали справи до Генпрокуратури: там вирішать, чи порушувати кримінальну справи проти членів Нацради, які приймали незаконне рішення.

Оголосивши вирок, суддя додав, що рішення Апеляційного адмінсуду можна оскаржити в останній інстанції – Вищому адміністративному суді України.

Цим правом уже готовий скористатися ТВі. Телеканал готує касаційну саргу, - заявив гендиректор ТВі Микола Княжицький, який назвав рішення Апеляційного суду «злочинним», а також «кроком до запровадження цензури». На відміну від 5 каналу, ТВі, як виглядає, втратив усі свої частоти. «Канал тепер буде доступний тільки в кабельних мережах і на супутнику», - б’є на сполох прес-служба телеканалу.

Обурення рішенням суду поспішила висловити опозиція. Ударом по свободі слова назвала це рішення Юлія Тимошенко. За її словами, ТВі і П’ятий «були чи не єдиними острівцями свободи слова». «Руками новітнього українського КДБ Янукович украв у 5 каналу і ТВі можливість доносити правду, а головне – у суспільства право отримувати об’єктивну інформацію», - заявила опозиціонерка, слова якої цитує прес-служба БЮТ. Тимошенко назвала також «особливо цинічним те, що цей удар по свободі слова був нанесений Януковичем під час його візиту до Німеччини, де він із суфлера давав клятви захищати демократичні свободи».

Водночас політичні соратники Тимошенко, як виглядає, не втрачають оптимізму. Негайно провести повторний конкурс на відібрані судом частоти, - з таким закликом звернувся до Нацради заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко. Бютівець назвав вердикт Апеляційного суду «прогнозованим» і запропонував діяти Нацраді. За його словами, тепер від Нацради залежить, чим ця ситуація обернеться – «прикладом політичної розправи над незалежними телеканалами чи шансом зробити розподіл частот прозорішим».

Новий склад Національної ради уже прийняв виклик. Тут готові до повторного конкурсу, причому обіцяють провести його прозоро, у прямому ефірі. До участь в конкурсі запросять потерпілі канали –5 і ТВі. «Конкурс буде відкритий, і в ньому зможуть взяти участь усі телеорганізації України, у тому числі ТВі і 5 канал», -пообіцяли в Нацраді, запевнивши навіть, що П’ятому – як каналові інформаційного мовлення – нададуть особливі конкурсні переваги.

Нагадаємо: 8 червня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов телеканалів групи «Інтер» проти Нацради. Своїм рішенням суд скасував результати конкурсу, проведеного Нацрадою 27 січня 2010 року, і відібрав виграні частоти у 5 каналу і ТВі. Своєю чергою, П’ятий і ТВі оскаржили це рішення в Апеляційному адмінсуді Києва.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG