Спеціальні потреби

Напередодні святкового засідання Литвин підбив підсумки та зробив прогнози


Напередодні святкового засідання Литвин підбив підсумки та зробив прогнози
Напередодні святкового засідання Литвин підбив підсумки та зробив прогнози

В українському парламенті заплановане урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 20-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Засідання відбуватиметься за участі прем`єр-міністра Миколи Азарова, членів уряду, очільників судів та представників духовенства і дипломатичного корпусу. Віктора Януковича на засіданні не буде, оскільки він вже відбув на відпочинок до Криму.

Спікер парламенту Литвин спрогнозував події наступного політичного сезону. Він вважає, що восени у депутатів буде багато роботи і, що «вечірні засідання і робота у вихідні стануть постійною практикою».

Вибори до місцевих органів влади відбуватимуться «спокійно і штатно», оскільки «будуть більш важливі питання», «і необхідність ухвалення більш важливих рішень, які своєю актуальністю накриють хвилею тему місцевих виборів», - каже Литвин».

Серед головних питань він називає питання змін до Конституції, Податковий кодекс та кадрові питання. Коментуючи можливість відставки Миколи Азарова спікер сказав, що не виключає кадрових ротацій вже з початку нового політичного сезону:

«Я не виключаю перестановок в уряді восени цього року з урахуванням того, що завдання дуже складні, і для когось вони можуть виявитися такими, що виконати їх неможливо».

Він виступає за інший принцип формування уряду: "Моя позиція - треба відійти від квотного принципу формування, як мінімум, кабінету міністрів. Уряд має працювати, як одна команда. По-друге, після виборів багато політиків отримають шанс показати себе. Я думаю, чекати рік-два для нас велика розкіш. За досвідом науки, уряд ефективно працює тоді, коли в його складі 15-17 людей. Допускається планка - 21 член кабінету міністрів. Далі починається броунівський рух, починають писати один одному доручення, і все топиться в паперовій каруселі. Думаю, рано чи пізно треба вийти на оптимальну структуру влади".

Інша тема, яка має широкий суспільний резонанс – це Податковий кодекс та перспективи його громадського обговорення. «Я не вірю і не тішу себе ілюзіями, що все суспільство відкладе всі справи і буде читати проект Податкового кодексу, - зазначив В.Литвин. - Його повинні прочитати вчені, фахівці, люди, які займаються підприємницькою діяльністю, керівники промислових і сільськогосподарських підприємств, оскільки вони несуть відповідальність перед людьми і повинні мати справу з чесними і прозорими правилами у податковій сфері».

Головне завдання кодексу, на думку спікера, «чітко запропонувати формули, які б забезпечили чесні правила гри і стимулювали підприємства, установи, організації, безпосередньо людей до того, щоб працювати більше, якісніше і відповідно заробляти більше».

10 липня Литвин закрив парламентську сесію і перед відпустками депутати зберуться востаннє завтра, 16 липня.

Відео - найголовніше

Історія: Політичні гасла у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG