Спеціальні потреби

Комуністи вимагають призупинити співпрацю України з МВФ


Комуністи вимагають призупинити співпрацю України з МВФ
Комуністи вимагають призупинити співпрацю України з МВФ

Один із партнерів правлячої коаліції Комуністична партія вимагає призупинити співпрацю України із Міжнародним валютним фондом. Лідер КПУ Петро Симоненко пропонує винести на всенародне обговорення необхідності подальшого співробітництва з Фондом, з яким офіційний Київ уклав угоду про підтримку програми економічних реформ. Документ передбачає виділення Україні протягом 29 місяців кредитів на загальну суму понад 15 мільярдів доларів.

Лідер КПУ звертає увагу на «принизливі умови» сплати кредитування Фондом: «2010-ий рік продемонстрував, наскільки загрозлива ситуація склалася після виконання вимог міжнародного кредитора, а також у результаті всієї політики, яку він проводить у нашій країні. Ми повинні провести референдум для того, щоб народ України визначився, чи він готовий бути залежним, як цього вимагають у Міжнародному валютному фонді, а також чи готові громадяни до того, що Україна втратить свій політичний суверенітет».

Петро Симоненко також заявив, що фракція КПУ поставила жорстку умову перед партнерами з правлячої коаліції призупинити всі контакти з МВФ.

Критики співпраці із Фондом також звертають увагу, що нинішня влада продовжує політику попереднього уряду і нарощує рівень зовнішніх запозичень. Аналітики попереджають, що наступний рік значна частина бюджетних коштів йтиме на виплату попередніх кредитів. В той же час українська влада називає важливим відновлення співпраці з МВФ, і каже, що це сприятиме приходу в країну іноземних інвестицій. Оглядачі зауважують, що комуністи й раніше висловлювали незгоду із політикою Фонду, проте уряд не дослухався до критики партнерів із провладної коаліції.

Минулого тижня Рада Директорів Міжнародного валютного фонду оголосила про перший перегляд результатів співпраці з Україною в рамках діючої програми. МВФ ухвалив рішення невідкладно виділити Києву кошти на суму 1,5 мільярдів доларів. Керівництво Фонду назвала «задовільними» результати, продемонстровані Україною в ході виконання економічної програми. Керівництво МВФ також відзначило, що україснький уряд взяв на себе серйозні зобов'язання щодо здійснення реформ на наступний рік, виконання яких стимулюватиме «більш збалансоване та стійке зростання» економіки країни.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG