Спеціальні потреби

Українська влада обіцяє виконати всі домовленості з МВФ


Українська влада обіцяє виконати всі домовленості з МВФ
Українська влада обіцяє виконати всі домовленості з МВФ

Українська влада обіцяє неухильно виконати всі умови, на які погодилася, щоб отримати кредит Міжнародного валютного фонду. Серед них і вкрай непопулярні: поступове підвищення до ринкового рівня цін на енергоносії, підняття пенсійного віку та скорочення бюджетних витрат. Попри це урядовці називають відновлення співробітництва з МВФ єдиним способом зберегти рівень зарплат, пенсій та інших соціальних виплат в країні. Самі ж заходи – «необхідними і неминучими».

Українські урядовці нагадують про складні умови, в яких протягом 4 місяців довелося вести переговори з МВФ. Мовляв, попередники взяли у Фонду гроші, проте не виконали узяті на себе зобов’язання, відтак підірвали довіру до української влади.

В правлячій Партії регіонів сприйняли рішення МВФ з оптимізмом. Перший заступних парламентського комітету з питань євроінтеграції Володимир Вечірко розцінив це як довіру міжнародної організації до розпочатих новою українською владою реформ: «МВФ підтвердив, що Україна насамперед виходить з кризового періоду, коли економіка серйозно постраждала від зовніщніх потрясінь та загострення внутрішніх проблем, а влада здатна поставити економіку на шлях стійкого зростання через важливі фінансові, енергетичні та фінансові реформи».

Керівник українського уряду Микола Азаров заявив, що більшість грошей з кредиту МВФ спрямовуватимуть на програми розвитку: «Ми не плануємо направити ці гроші на фінансування дефіциту бюджету – на це цілі піде всього лише близько 20% від загальної суми траншу, а 80% буде вкладено у серйозні програми модернізації нашої економіки».

В Україні сподіваються, що позитивне рішення МВФ відкриє можливості для інших зовнішніх запозичень. Зокрема в Києві планують отримати гроші від Світового банку, ЄБРР, та Європейського Союзу. Останній має виділити Україні 600 мільйонів євро на фінансування програми компенсації населенню вартості житлово-комунальних послуг.

В той же час опозиційний уряд висловив жаль з приводу рішення Міжнародного валютного фонду відкрити Україні кредитну лінію у розмірі 15 мільярдів доларів. У поширеній Блоком Юлії Тимошенко заяві висловлюється переконання, що урядовці спрямують кошти для розрахунків із компанією «РосУкрЕнерго». Також опозиція вважає недоцільним демонструвати підтримку українській владі, яка, на її думку, робить очевидні спроби «згортання демократії, свободи слова та громадянських прав в Україні». Противники відновлення співпраці з МВФ закидають уряду відсутність реформ та закликають Фонд переглянути рішення надати Києву кредит.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG