Спеціальні потреби

Україна продовжує блокувати експорт зерна


Україна продовжує блокувати експорт зерна
Україна продовжує блокувати експорт зерна

Українські аграрії нарікають, що уряд продовжує блокувати вивезення за кордон зернових. За даними Української аграрної конфедерації, в 9 портах країни митниця затримала 17 суден завантажених пшеницею. Загальну кількість заблокованого збіжжя оціннють в 200 тисяч тонн. Зернотрейдери кажуть, що затримано навіть ті судна, на яких митниця не виявила жодних порушень. Деякі компанії спростували в судах звинувачення контролюючих органів у махінаціях із невідповідністю якості зерна заявленому у документах.

Аграрії кажуть, що експорт пшениці фактично паралізовано – на цей час минулого року за кордон продали на 2 мільйони тонн збіжжя більше, ніж цьогоріч. Об'єднання експортерів вчергове звернулося до керівництва митниці з вимогою зняти всі незаконні бар'єри для торгівлі.

Урядовці не визнають закидів зернотрейдерів і кажуть, що жодних обмежувальних заходів не запроваджували. Мовляв, правоохоронні органи намагаються припинити масштабні зловживання торгівців і вже порушили декілька кримінальних справ. Прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що уряд не планує запроваджувати будь-яких квот, або інших обмежувальних заходів. Мовляв, в країні немає дефіциту зерна і вона здатна забезпечити як свої власні потреби, так і продати частину врожаю закордонним споживачам. Навіть гречку Кабмін відмовиться імпортувати.

Експерти звертають увагу, що заяви урядовців не заспокоїли аграріїв. Ті й досі не бачуть активних дій Аграрного фонду на ринку. Мовляв, попри обіцянки, уряд не закуповує необхідних обсягів зерна і не формує необхідні резерви. Тим часом Міністерство аграрної політики в черговий раз знизило прогноз врожаю. За даними відомства, в країні зберуть на 1,5 млн тонн збіжжя менше, ніж очікували ще в серпні. Один із членів правлячої коаліції Компартія закликала уряд до більш жорстких санкцій до «зернових спекулянтів» і запровадити мораторій на вивезення зерна за кордон.

XS
SM
MD
LG