Спеціальні потреби

Верховний суд зобов’язав повернути газ РосУкрЕнерго


Верховний суд зобов’язав повернути газ РосУкрЕнерго
Верховний суд зобов’язав повернути газ РосУкрЕнерго

Верховний суд України сьогодні підтвердив рішення Шевченківського районного суду міста Києва та Апеляційного суду, що визнали правомірними рішення Стокгольмської торговельної палати від 8 червня 2010 року у справі компанії РосУкрЕнерго. Відтак, НАК Нафтогаз України зобов'язана повернути РосУкрЕнерго 12,1 мільярда кубометрів природного газу.

Рішення, яке коштуватиме українському бюджету мільярди гривень, колегія суддів ухвалювала у режимі закритого засідання, посилаючись на те, що розглянуті документи містять комерційну таємницю. Про це повідомляє «Дзеркало тижня». НАК Нафтогаз, який був відповідачем у цій справі підтримав клопотання РосУкрЕнерго стосовно проведення засідання в закритому режимі.

Пресі це рішення оголосили після засідання. Цікаво, що попри весь резонанс цієї справи, там були журналісти лише одного опозиційного телеканалу ТВі.

Нагадаємо, що 8 червня 2010 року Стокгольмська торговельна палата ухвалила рішення, що НАК Нафтогаз України зобов'язана повернути компанії РосУкрЕнерго 12,1 млрд. кубометрів газу. Цей газ російський Газпром вилучив у рахунок боргу компанії РУЕ і продав Україні зі знижкою після домовленостей Юлії Тимошенко та Володимира Путіна. Фактично, йшлося про блакитне паливо, яке було закачане в українські газосховища, але за яке не було сплачено компанією РУЕ. Тепер український уряд знову буде змушений платити за цей газ із грошей платників податків.

Кілька місяців інформацію у цій справі намагалися з’ясувати народні депутати, однак, минулої п’ятниці парламент зупинив діяльність відповідної слідчої комісії із розслідування діяльності компанії РУЕ, відмовився направляти її матеріали до Генеральної прокуратури, публікувати її звіт у газеті "Голос України".

За словами голови комісії Романа Зварича (НУ-НС), комісія не змогла отримати відповіді на запити, які направляла до НАК Нафтогаз Україна, Мінпаливенерго, СБУ, Генпрокуратури і Кабінету міністрів. Голова ТСК Роман Зварич, заявив, що СБУ заборонила надавати інформацію про діяльність компанії РУЕ тимчасовій слідчій комісії, оскільки матеріали "справи Макаренка" мають гриф "таємно".

Комісія була створена у липні цього року для розслідування факту арешту екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка, перевірка наявності корупції в діяльності РУЕ і причетності до цього посадових осіб органів державної влади.

Коментуючи рішення Верховного суду, народний депутат Анатолій Гриценко відзначив, що після ухвали Україна має віддати одній людині - Дмитру Фірташу - річний бюджет усіх силових структур України, зокрема Міністерства оборони і Збройних Сил, Міністерства внутрішніх справ і Внутрішніх військ, Служби безпеки України, прикордонної служби, Національного космічного агентства України, розвідки і т.д.

Він також відзначає, що державна компанія НАК Нафтогаз, яка є відповідачем, в цій історії практично була на боці позивача. Адже куратором Нафтогазу є віце-прем’єр з питань енергетики Юрій Бойко, який є членом Координаційної Ради РУЕ. Саме Бойко у 2004 році від імені НАК Нафтогаз України підписав з РосУкрЕнерго довгостроковий контракт на постачання газу в Україну із Центральної Азії і транспортування газу російською територією.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG