Спеціальні потреби

Віктор Янукович пропонує Німеччині інвестувати в модернізацію ГТС України


Віктор Янукович пропонує Німеччині інвестувати в модернізацію ГТС України
Віктор Янукович пропонує Німеччині інвестувати в модернізацію ГТС України

Україна пропонує Німеччині взяти участь в модернізації української газотранспортної системи. Пропозиції долучитися до проекту президент країни Віктор Янукович озвучив під час зустрічі в Берліні із канцлером ФРН Ангелою Меркель. «Я впевнений, що Європейський Союз та Німеччина – як один із його лідерів – зацікавлені в участі у цьому проекті, щоб у подальшому мати реальний контроль і вплив на використання цієї ГТС, що у минулому давала Європі не дуже добрі приклади. Такого більше не буде», - заявив Янукович.

Експерти зазначають, що заява українського президента прозвучала невдовзі після вкотре озвучених керівництвом Російської Федерації пропозицій об'єднати активи нафтогазових монополій двох країн, що означало б втрату контролю Києвом над транзитними потужностями. Участь Німеччини в модернізації української ГТС могла б стати додатковим аргументом щоб переконати Газпром відмовитися від сумнівного з комерційної точки зору проекту «Південний поток» на користь розширення транзитних потужностей України. Німецькі інвестиції в цей проект в Києві розглядають як гарантію, що українська експортна труба не залишиться без газу. Минулого року уряд Юлії Тимошенко підписав угоди із ЄС про фінансову допомогу на модернізацію ГТС. Проте Київ досі не виконав умови надання коштів. Ангела Меркель висловила інтерес своєї країни до модернізації української газотранспортної системи і пообіцяла вивчити пропозиції Києва.

Візит пана Януковича до Німеччини відбувався на фоні критики української влади за утиски демократії та тиск на незалежні мас-медіа. Ще одним приводом для розмови двох політиків, очевидно, стала ситуація із висилкою українськими спецслужбами керівника представництва впливового німецького Фонду Конрада Аденаунера. Ангела Меркель не обійшла увагою цю не дуже зручну для українського керівництва тему. На прес-конференції після переговорів з Віктором Януковичем вона закликала українського лідера не згортати демократичні процеси.

Натомість український президент розповів про успіхи в боротьбі із корупцією. Мовляв, ледь не щодня в країні затримують нечистих на руку чиновників. Виступаючи перед німецькими підприємцями Віктор Янукович закликав їх активніше іневестувати в Україну.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG