Спеціальні потреби

В Україні посилюють протипожежні заходи


Заборона полювання, припинення всіх військових навчань, обмеження доступу громадян в ліси – це лише деякі із заходів, якими український уряд намагається запобігти поширенню лісових пожеж. Кабмін вимагає від місцевих адміністрацій і відомств посилити підготовку до можливих наслідків аномальної спеки, яка вже завдала значних збитків та забрала десятки життів у сусідній Росії.

Президент зібрав у Криму екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони України. Віктор Янукович висловив незадоволення тим, як виконуються попередні розпорядження уряду. Мовляв, вибіркова перевірка в деяких регіонах показала, що на місцях нехтують вказівками згори: «Перевірка засвідчила: можна спокійно заїхати у будь-який ліс, патрульні пости не виставлені, дороги не перекопані. У військових частинах ніхто не врахував рішення уряду. Там продовжують бойову підготовку, на яку йдуть солдати із цигарками, запальничками і таке інше», – сказав президент.

Глава держави відкликав із відпусток глав місцевих адміністрацій і поклав на них особисту відповідальність за проведення протипожежних заходів. Враховуючи складність ситуації Віктор Янукович також вирішив перервати свою відпустку і повернутися до столиці.

Урядовці кажуть, що поки змогли втримати ситуацію під контролем. Декілька пожеж на Донеччині, Луганщині, Харківщині, у Криму були вчасно виявлені і локалізовані. МНС і військові продовджуть боротися із серйозним поширенням вогню в Чернігівській області на Дніпропетровщині. В останній, за офіційними даними, полум'я загрожує військовим та хімічним об'єктам біля Павлограду. Особливе занепокоєння урядовців викликають склади боєприпасів і озброєнь, де пожежі можуть завдати особливо великих неприємностей. Керівництво МВС заявило про готовність направити на протипожежні заходи до 75 тисяч людей особового складу.

Метеорологи називають нинішнє літо аномально спекотним. В низці областей вже зафіксовано рекордно високі температури. Особливо потерпають східні і південні області. Тим часом метеорологи обіцяють найближчими днями подовження спеки на більшості території країни. В Сумській, Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій, Херсонській області та Криму стовбчики термометрів піднімуться вище 40 градусів. Лише у західних областях очікують дощову погоду. Зниження температури прогнозують не раніше ніж за два-три тижні.

XS
SM
MD
LG