Спеціальні потреби

Київ і Брюссель декларують бажання співпрацювати


Київ і ЄС підтверджують готовність тісно співпрацювати з метою наближення України до Європейського Союзу. Про це йдеться у спільній заяві, розповсюдженій сьогодні після зустрічі в Брюсселі президента Віктора Януковича і керівника Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу. В Євросоюзі традиційно висловлють наміри допомогти новій українській владі у впровадженні реформ.

Київ насамперед цікавить укладення угоди про вільну торгівлю. Однак президент Єврокомісії констатував, що сторонам досі не вдалося домовитися про умови доступу українських компаній на ринки країн ЄС:

«Угода надасть Україні доступ до найбільшого ринку в світі – ринку Європейського Союзу. Це означатиме можливість подвоїти експорт українських товарів до країн ЄС. Ми домовилися пришвидшити переговори і незабаром укласти угоду. Проте нам поки не вдалося подолати значні розбіжності у підходах, зокрема щодо митних тарифів».

Віктор Янкович переконує, що в Україні є політична воля знайти порозуміння:

«Ми досягли значного прогресу в переговорах. З метою розв'язання спірних питань ми домовилися спільно шукати компроміси і робити взаємні поступки. Нам потрібна така зона вільної торгівлі, яка б врахувала існуючі реалії економічного розвитку сторін, була вигідна як європейським, так і українським виробникам, а головне забезпечила реальну економічну інтеграцію України до Європейського Союзу».

Президенти України і ЄК обговорили і питання скасування візового режиму для громадян. Як сказано у підсумковій декларації зустрічі, проблему внесли до порядку денного запланованого на листопад саміту Україна-ЄС. Не пролунало після закінчення переговорів і гучних заяв про співпрацю України з Євросоюзом в енергетичній сфері. Сторони ще півтора роки тому домовилися про фінансову участь ЄС в модернізації української газотранспортної системи. Проте надання допомоги обумовили реформами в газовому секторі. В Єврокомісії відзначають певний прогрес у реформуванні енергетичного сектора, маючи на увазі ухвалення законодавчих актів, однак закликають пришвидшити втілення реформ у життя.

У Брюсселі все ще ввічливо хвалять нову українську владу за досягнення політичної стабільності та покращення економічної ситуації. Проте віднедавна українським урядовцям регулярно доводиться вислуховувати настанови про необхідність дотримуватися демократичних принципів і гарантувати діяльність незалежих мас-медіа. На це київським чиновникам все частіше вказують і інші світові лідери, з якими доводиться мати справу. Керівники європейських інститутів також не знехтували можливістю публічно нагадати Віктору Януковичу про обіцянки дотримуватися європейських демократичних стандартів.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG