Спеціальні потреби

Спостерігачі коментують українські вибори


Спостерігачі коментують українські вибори
Спостерігачі коментують українські вибори

Місії міжнародних спостерігачів почали оприлюднювати попередні оцінки місцевих виборів, що відбулися в Україні 31 жовтня. Міжнародні огранізації відзначають недоліки в організації голосування, проте здебільшого позитивно оцінюють нинішню кампанію. Про такі враження кажуть спостерігачі як зі Сходу, так і західні місії.

Спостерігачі організації CIS-ЕМО оприлюднили попередній звіт, в якому зазначається, що порушення в ході виборчого процесу носили несистемний характер і вибори до місцевих органів влади в Україні можна назвати такими, що відбулися.

До аналогічних висновків прийшли і представники ОБСЄ. Особистий представник голови організації з питань виборів Марат Сарсембаєв заявив, що не помітив системних зловживань, які б працювали на користь правлячої Партії регіонів: «Зауважень і скарг із боку кандидатів, спостерігачів та членів комісії я не почув. Навпаки, люди інформували мене, що все йде спокійно». Експерт зауважив що спостерігачі ОБСЄ мали лише незначні зауваження, втім радять владі вдосконалити виборче законодавство.

Натомість деякі з українських неурядових організацій більш критичні до того, як пройшли вибори. Громадянська мережа «Опора» заявляє про численні процедурні порушенняя та організаційні проблеми під час голосування та підрахунку голосів. Голова правління організації Ольга Айвазовська заявила, що виявлені порушення дають підстави для оскарження результатів голосування в деяких округах чи окремих дільницях. Спостеігачі «Опори» зафіксували випадки передачі дільницям зайвих бюлетенів, блокування роботи ТВК її членами, інші порушення процедуру підрахунку голосів.

Представники іншої неурядової організації – Комітету виборців України також зафіксували значну кількість процедурних і технічних проблем , пов’язаних з недосконалістю виборчого законодавства, низьким професійним рівнем роботи членів виборчих комісій та політичним протистоянням на виборчих дільницях. Однак КВУ визнав, що поки що не має у розпорядженні масових фактів тиску на виборців. Тому визнає, що процес голосування на місцевих виборах пройшов загалом у вільній і конкурентній атмосфері.

Українська влада подякувала міжнародним спостерігачам, які проводили слідкували за місцевими виборами. Керівник МЗС Костянтин Грищенко висловив вдячність дипломатам тих країн, які надіслали свої делегації. Він відзначив, що масових фактів тиску на виборців не було і Центрвиборчком задовольнив усі заявки від бажаючих стати спостерігачами. Відтак, міжнародні місії виявилися рекордними за кількістю людей, що спостерігали за місцевими виборами.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG