Спеціальні потреби

Міжнародні спостерігачі занепокоєні порушеннями під час виборів в Україні


Міжнародні спостерігачі висловлюють занепокоєння порушеннями під час місцевих виборів в Україні. За їх попередніми оцінками, ці вибори можуть стати найменш демократичними за останні п'ять років. Про це зокрема заявила, керівник місії міжнародних спостерігачів Українського конґресового комітету Америки Тамара Ґалло, яка відвідала дільниці у Київській області.

У селі Гореничі під Києвом обирають місцеву владу. Пристрасті киплять. З появою американського спостерігача, кожна із сторін намагається донести свою позицію. Колишня керівниця сільського дитячого садочку «Сонечко» Тамара Бігун нарікає – її однопартійців не допустили до виборів. Вона навіть голодувала біля ЦВК, протестуючи проти нечесних, на її думку, виборів.

«Як вони можуть бути чесними, коли ми не беремо участь у виборах? Наші списки не зарєєстрували», – каже Тамара Бігун.

Навіть представники провладної партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» скаржаться на утиски – їхніх представників так само не включили до складу виборчих комісій. Натомість у Партії регіонів переконують, що вибори проходять чесно. Говорить Дмитро Шаповалов:

«Вибори у нас дійсно проходять важко, бо багато людей, бюлетенів, великі черги. Але все спокійно і без провокацій. А заяви опозиції – я розцінюю їх, як елементарну спробу зірвати вибори».

Самі ж виборці нарікають на погану організацію голосування:

«Людям немає де зайти – черга, як до мавзолею Леніна колись була. Я такого не пригадую, щоб колись було».

«Я з 12 до 3 години стояла в черзі. Дуже мені не сподобалося».

Тамара Ґалло голова місії міжнародних спостерігачів УККА, судячи із побаченого, називає ці вибори найгіршими з часу одіозної президентської кампанії 2004 року:

«У порівнянні із попередніми виборами, я би сказала, що є більше скраг. В декількох містах дійсно є порушення. Там, де я була сьогодні в Київській області людей не було в списках, дуже довгі черги, люди чекають годинами і не мають можливості проголосувати, різні партії не представлені у виборчих комісіях, деякі депутати подали скарги до суду».

Основні проблеми спостерігачі очікують під час підрахунку голосів. Остаточні висновки обіцяють оприлюднити на початку тижня.

Загалом на українських виборах 31 жовтня зареєструвалися майже 500 іноземних спостерігачів. В Центрвиборчкомі називають таку велику кількість закордонних спостерігачів рекордною, як для місцевих виборів.

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG