Спеціальні потреби

Янукович зажадав від губернаторів чесних виборів


Янукович за чесні вибори. Президент України зажадав від губернаторів створити рівні умови для всіх учасників місцевих перегонів. Про це глава держави заявив під час зустрічі з обласним керівництвом в адміністрації президента у четвер.

«Ваше завдання – створити рівні умови для всіх учасників виборчого процесу. Це моя вимога», – наголосив Янукович.

Президент наказав губернаторам не втручатися у перегони, а натомість допомагати усім без винятку політичним силам. При цьому він зобов’язав голів обласних держадміністрацій не лише подбати про забезпечення усіх учасників виборів приміщеннями, але й сприяти кожній партії і кандидату у веденні кампанії.

Відповідальність за те, щоб вибори 31 жовтня пройшли вільно і демократично, президент поклав на місцеве керівництво.

«Це буде, як кажуть, іспит для влади, який ми маємо успішно пройти», - сказав президент, звертаючись до губернаторів. Він суворо застеріг місцеве начальство від порушень виборчого закону:

«Там, де будуть порушення чи зловживання, я миттєво відреагую»,- пообіцяв глава держави.

А поки Янукович навчає губернаторів, як проводити чесні вибори, та радить сприяти опозиції, представники опозиційних сил заявляють про нові виборчі перепони, які чинить їм влада.

Черговий тривожний сигнал надійшов у четвер. Почалося масове зняття з реєстрації політиків, які мають найбільшу популярність на місцях. Про це повідомив на прес-конференції віце-спікер парламенту Микола Томенко. Як пояснив бютівець, популярних кандидатів викреслюють з виборчих списків, аби ті не склали небезпечної конкуренції заздалегідь затвердженим партією влади майбутнім депутатам і мерам.

Цинічною назвала заяви президента Януковича про забезпечення чесних виборів лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко. Як вона повідомила у четвер на прес-конференції в Харкові, у деяких регіонах вже зараз підписані готові протоколи з результатом виборів.

«Яка чесність виборів, коли сьогодні члени виборчих комісій вже починають підписувати готові протоколи і ставити печатки? Ще немає виборів, немає бюлетенів, а вже підписують протоколи!», - заявила Тимошенко, слова якої цитує прес-служба «Батьківщини».

Опозиціонерку обурила також згадка Януковича про окремі «випадки» втручання місцевої влади у перегони. Як стверджує Тимошенко, ці «випадки» є насправді повсюдною практикою:

«Те, що сьогодні всі губернатори, всі керівники районів збирають директорів шкіл, редакторів засобів масової інформації, підприємців, усіх працівників бюджетної сфери і говорять: «Або Партія регіонів, або ти бомж». Це «випадки». Де межа цинізму?», - ставить риторичне запитання лідер БЮТ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG