Спеціальні потреби

Рада на рік продовжить свої повноваження?


Рада на рік продовжить свої повноваження?
Рада на рік продовжить свої повноваження?

Найближчими днями Верховна Рада вирішить, коли проводити наступні парламентські вибори в Україні: у 2011 чи у 2012 році. Питання виникло після повернення до життя Конституції 1996 року, яка передбачала обрання парламенту на 4, а не на 5 років.

На це питання, що непокоїть депутатів, не дав чіткої відповіді законопроект про зміни до Конституції, проголосований Верховною Радою 8 жовтня. Аби розставити усі крапки над «і», народні обранці переголосують законопроект іще раз.

Переголосування відбудеться вже «завтра-післязавтра». Про це заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов на прес-конференції у понеділок. Як він повідомив, зараз триває доопрацювання законопроекту «Про внесення змін до Конституції України», що продовжує термін повноважень Верховної Ради і президента.

Думку про те, що без переголосування не обійтись, поділяє голова Верховної Ради Володимир Литвин. Як він заявив на брифінгу у понеділок, це необхідно для уточнення дати наступних парламентських і президентських виборів.

Як пояснив Литвин, ухвалений документ дав лише загальні вказівки щодо строків виборів парламенту, але не вказав, парламенту якого скликання стосуються ці зміни. На думку спікера, у Перехідних положеннях слід прописати, що нинішня Верховна Рада, яка обиралася у 2007 році на 5 років, має відпрацювати свої 5 років і переобиратися лише у 2012 році.

При цьому Литвин визнав, що ситуація непроста: адже документ уже раз був проголосований і відправлений на висновок до Конституційного cуду. Спікер запропонував два варіанти виходу з делікатної ситуації: або «доголосувати», або ж скасувати попереднє рішення і прийняти нове. Другий варіант, на його думку, кращий. Бо за словами Литвина, «з Конституцією жартувати не потрібно».

А тим часом поки у парламенті шукають делікатний спосіб продовжити свої повноваження, у Центральній виборчій комісії готуються призначити чергові вибори до Верховної Ради вже на 27 березня 2011 року. Центрвиборчком зобов’язаний виконати те, що записано в нині чинній Конституції, якщо до Конституції не буде внесено відповідних змін. Про це заявили заступники голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна та Андрій Магера на прес-конференції в минулу п’ятницю. Як вони нагадали, в такому разі вже у листопаді цього року ЦВК мусить оголосити про початок виборчого процесу.

Представники Центрвиборчкому заявили також, що залишають за собою право звернутися по роз’яснення щодо строків проведення чергових парламентських виборів до Конституційного суду України.

На проведенні виборів у парламент у березні 2011 року – як це випливає з нині чинної Конституції 1996 року – наполягає також опозиція.

Натомість президент України чітко висловився за відтермінування виборів. 8 жовтня, у день прийняття змін до Конституції, Віктор Янукович, перебуваючи в Парижі, назвав «шкідливим чинником» часті вибори в Україні. Глава держави заявив, що має намір «впорядкувати вибори» та зробити так, щоб вибори парламенту і президента відбувалися в один рік.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG