Спеціальні потреби

Місцеві вибори в Ізмаїлі не відбулися. КВУ заявляє про порушення


Місцеві вибори в Ізмаїлі не відбулися. КВУ заявляє про порушення
Місцеві вибори в Ізмаїлі не відбулися. КВУ заявляє про порушення

Місцеві вибори в Ізмаїлі Одеської області виявилися зірваними після того, як прийняті міліцією під охорону виборчі бюлетені з виборів міського глави Ізмаїла не видали виборцям.

Вибори мали відбутися 1 серпня цього року, відповідне рішення було ухвалене парламентом. Однак, після 8 липня парламент ухвалив іншу постанову «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Верховної Ради України про призначення позачергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», якою було визнано такою, що втратило силу Постанову ВР щодо призначення позачергових виборів міського голови в місті Ізмаїл.

Комітет виборців України вважає, що даним рішенням ВР перевищила свої повноваження, оскільки Конституційний суд України, у зв'язку з аналогічною ситуацією з Тернопільськими виборами, визначив, що подібні Постанови ВР (про скасування виборів) суперечать Конституції. Подібну позицію зайняли і члени ЦВК, до яких Ізмаїльська ТВК зверталася за роз'ясненням.

На момент ухвалення постанов парламенту фінансування на організацію та проведення виборчого процесу в Ізмаїл вже надійшло, дільничні комісії були сформовані і працювали в належному режимі, запрошення виборцям були рознесені.

В результаті саме міліція перешкодила проведенню місцевих виборів у місті. Як заявив голова райвідділу міліції Бахчиванжі, "Бюлетені ми прийняли під охорону і видамо їх тільки за рішенням суду. Не буде рішення суду - бюлетені не видамо".

1 серпня, більшість виборчих дільниць в Ізмаїлі все ж таки відкрилося. На них знаходилося по кілька членів дільничних виборчих комісій, які повідомляли виборцям що вибори не відбудуться.

Одеська обласна організація Комітету виборців України заявляє, що до зриву виборів призвело системне адміністративне втручання у виборчий процес в Ізмаїлі.

Глава Одеської облорганізації Комітету виборців Анатолій Бойко заявив, що "станом на 31 липня дострокові вибори мера Ізмаїла, призначені постановою Верховної Ради, внаслідок тиску місцевої влади і так зірвані". За його словами, "рішення про їх скасування ухвалила увечері 30 липня Ізмаїльська міська територіальна виборча комісія".

КВУ неодноразово заявляв про загрозу для виборчого процесу в Ізмаїлі, у зв'язку з втручанням адміністративного ресурсу, проте належної реакції ані з боку Одеської обласної державної адміністрації, ані правоохоронних органів не було.

Починаючи з 22 липня виборчі дільниці розпочали відвідувати представники МНС, які виписували приписи на припинення діяльності дільниць у зв'язку з невідповідністю їх вимогам пожежної безпеки. Цікавим є той факт, що керівник районного МНС на той момент очолював міську організацію Партії регіонів, а також був кандидатом у мери. На цих же самих дільницях взимку 2010 року проводилося голосування по виборах Президента України і тоді у МНС претензії до них не виникало.

Експерти КВУ називають події в Ізмаїлі тренуванням до місцевих виборів, які мають відбутися 31 жовтня по всій Україні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG