Спеціальні потреби

МВФ має намір ретельно стежити за економічною ситуацією в Україні


Міжнародний валютний фонд заявив, що Україна повинна погодитися на моніторинг своєї економіки, що означає більш ретельне стеження за економічною політикою Києва.

Цей крок у Фонді пояснюють досить серйозною заборгованістю України перед цією міжнародною кредитною організацією.

У МВФ повідомили, що рішення про посилення моніторингу було прийнято згідно з правилами Фонду, але також може бути свідченням стурбованості МВФ здатністю України сплатити борг у 8 мільярдів доларів, що накопичився до кінця червня.

МВФ заморозив виділення Україні кредиту в 15 мільярдів доларів в 2011 році, після того як Київ відмовився від раніше взятих на себе зобов'язань підвищити ціни на газ для населення країни. Формально термін дії програми Фонду з фінансування української економіки закінчився в грудні минулого року.

У рамках цієї програми Україна встигла отримати лише два транші на загальну суму близько 3,4 мільярда доларів.

Рада директорів МВФ у понеділок зажадала, щоб Україна взяла участь у моніторингу та надала відповідну інформацію про економічну ситуацію, враховуючи її борг перед МВФ і обсяг національної економіки.

Як правило, МВФ розглядає економічний стан кожної з 188 держав-учасниць раз на рік. Втім, представники Фонду можуть проводити частіші консультації з країнами, які отримують від нього фінансову допомогу, щоб упевнитися, що вони, як і раніше, можуть сплачувати свої борги.

У разі виникнення сумнівів щодо платоспроможності або економічної політики боржника, МВФ може подати свої рекомендації.

У МВФ заявили, що посилений моніторинг за українською економікою буде проведений одночасно з регулярною перевіркою економічного стану країни восени цього року, а їх результати рада директорів МВФ обговорить у грудні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG