Спеціальні потреби

Петро Матвієнко: «Слідство намагається закрити мені рота»


Петро Матвієнко: «Слідство намагається закрити мені рота»
Петро Матвієнко: «Слідство намагається закрити мені рота»

Дивний поворот у справі Василя Климентьєва: пошуки зниклого харківського журналіста привели слідчих додому до його колеги, заступника редактора газети «Новий стиль» Петра Матвієнка. 15 жовтня правоохоронці провели обшук у помешканні Матвієнка, під час якого вилучили комп’ютер, диктофон, фотоапарати й іншу особисту журналістську техніку разом із записаною на ній професійною та приватною інформацією.

У пред’явленому ордері підстава для обшуку, як розповів Матвієнко 19 жовтня радіо «Свобода», формулювалася так: «Через те, що Матвієнко робить заяви, дає інтерв’ю, скликає прес-конференції, їздить до Києва, і невідомо, за які кошти він усе це робить, суд дає санкцію на проведення обшуку».

«Президент Янукович просив показати йому приклад утисків свободи слова? Хай йому покажуть це рішення суду», - заявив обурений журналіст в інтерв’ю «Німецькій хвилі» 20 жовтня, коментуючи обшук у себе вдома.

Матвієнко сказав також, що вважає цей обшук помстою міліції за його намагання надати справі зниклого колеги щонайширшого розголосу. Адже він пише листи до вищих державних чинів, апелює до міжнародних правозахисних організацій та провів власне розслідування. Він також не перестає наголошувати на тому, що єдина причина зникнення Климентьєва – професійна діяльність, а решта версій не витримують критики.

Саме через це – переконаний Матвієнко – його хочуть змусити мовчати. Як він заявив, його життю загрожує небезпека.

А тим часом у справі Климентьєва залишилось 4 офіційні версії. Про це повідомив перший заступник Генпрокурора України Віктор Пшонка 20 жовтня на прес-конференції в Харкові. Одна з версій, яку слідство вважає основною, пов’язана з професійною діяльністю зниклого журналіста. Водночас, як було сказано, відпрацьовується й версія інсценізації викрадення. Пшонка запевнив, що робиться «все можливе і неможливе для розкриття цього злочину».

Заступник Генпрокурора прокоментував також обшук у помешканні колеги зниклого журналіста. Відповідаючи на запитання Матвієнка, присутнього на прес-конференції, Пшонка заявив, що обшук здійснений «на законних підставах». Як пояснив Пшонка, причиною було те, що Матвієнко відмовився добровільно віддати предмет, необхідний для розслідування. Як він уточнив, ідеться про особистий фотоапарат Матвієнка, з якого робилися знімки дачі одного з фігурантів справи. «Вам запропонували видати, а ви не видали», - сказав Пшонка Матвієнку.

Своєю чергою, журналіст продовжує наполягати: обшук проводився з метою знайти компромат на нього особисто.

«Хіба ноутбук схожий на фотоапарат? Вони вилучили все – комп’ютер, обидва мої фотоапарати, диктофони, цифрові носії», - поскаржився Матвієнко Голосу Америки. Як він додав:

«Вони шукали у мене інформацію проти мене особисто – щось таке, умовно кажучи, як відеоролик про Олега Ляшка – якийсь компромат, чим мене можна було б тримати. Адже річ у тому, що я дійсно роблю заяви, проводжу прес-конференції і наводжу докази, що зникнення Климентьєва пов’язано виключно з його професійною діяльністю. А слідство завертає на манівці. Слідчі весь час мене намагаються переконати, що Климентьєв зник сам, що він причетний до якихось махінацій чи злочинів, що він погана людина, а я з цим не погоджуюсь і викриваю слідство у брехні. А їм це не вигідно. І тому я не можу поручитися, що в моєму комп’ютері не знайдуть листа від Осами Бен Ладена, чи заклик до збройного повстання. Що мене не оголосять співучасником вбивства Климентьєва і не заарештують. Тому що мета у слідства одна – закрити мені рота», - сказав заступник редактора харківської газети «Новий стиль» Петро Матвієнко Голосу Америки.

Нагадаємо: головний редактор харківського тижневика «Новий стиль» Василь Климентьєв зник 11 серпня 2010 року. Справу Климентьєва, який займався журналітськими розслідуваннями, уже охрестили «другою справою Гонгадзе».

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG