Спеціальні потреби

Троє суддів КСУ подали у відставку


Троє суддів КСУ подали у відставку
Троє суддів КСУ подали у відставку

Судді тікають з Конституційного суду України. За власним бажанням звільнилися одразу троє тлумачів Конституції – Іван Домбровський, Ярослава Мачужак і Анатолій Дідківський. Рішення припинити повноваження цих суддів, у зв’язку з поданими заявами про відставку, було прийняте на засіданні КСУ 9 вересня. Про це повідомила прес-служба суду.

У повідомленні нічого не сказано про причину поданих заяв.

Натомість опозиція стверджує, що знає причину. Конституційний суд «зачищають», щоб скасувати політреформу 2004 року. Про це заявив у п’ятницю член фракції БЮТ, відомий правник Сергій Власенко.

«Це можна пов’язати з поданням 252 депутатів стосовно визнання неконституційними змін до Конституції в 2004 році», – сказав депутат журналістам, коментуючи новину про звільнення суддів.

Як він припустив, замість суддів, відправлених у відставку, призначать нових – лояльних до нинішньої влади. За словами бютівця, інших логічних причин для відставки відомих та досвідчених фахівців, обраних до Конституційного суду з’їздом суддів, він не бачить.

Власенко нагадав також, що початок масовій «втечі» суддів з Конституційного суду поклав суддя В’ячеслав Джунь, чиї повноваження КСУ припинив 2 вересня. Як заявив депутат, опозиція стурбована синхронною відставкою одразу чотирьох суддів КСУ. Він також висловив думку про те, новий закон про судоустрій і статус суддів зробив суддів цілком залежними від влади:

«З’їзд суддів України як незалежний орган припинив своє існування і є підконтрольним діючій владі, і це дозволить обрати замість чотирьох суддів КС людей, на 100% лояльних діючій владі», – наголосив депутат, слова якого цитує прес-служба БЮТ.

Звинувачення у «зачистках» Конституційного суду, що пролунали від опозиції, відкинув голова Верховної Ради Володимир Литвин. Спікер заперечив будь-яку політичну мотивацію у звільненні суддів КС. На його думку, тлумачі Конституції звільнилися через гроші, а не через політику. «Говорити сьогодні про зачистку немає жодних підстав», – сказав журналістам Литвин.

А тим часом експерти вважають політичне підгрунтя відставок вірогідним.

«Я не виключаю, що відставки суддів можуть бути пов’язані з розглядом у Конституційному суді скасування конституційної реформи», – сказав Голосу Америки політолог Володимир Фесенко.

Як він зауважив: «Відкритим залишається питання, чи то дійсно було «власне бажання» суддів, які не хочуть брати на себе відповідальність за можливе неоднозначне рішення Конституційного суду? Чи, може, то були поради з якихось впливових рівнів державної влади, що краще піти самим, а потім там відбудеться ротація членів КС? Насправді лояльна президентові більшість у Конституційному суді й без того є. Можливо, хочуть ту більшість зробити не просто лояльною, а повністю керованою і абсолютно надійною», – припустив Фесенко.

Нагадаємо: Усі четверо звільнених суддів були призначені суддями Конституційного суду в 2005 році за квотою з’їзду суддів України.

Усі звільнені свого часу голосували проти рішення КСУ про легітимність, так званої, «коаліції тушок». Крім того, звільнений суддя Домбровський у 2004 році не визнав перемоги Віктора Януковича в другому турі президентських виборів.

Наразі, після звільнення чотирьох суддів, у Конституційному суді України залишилося працювати 14 із 18 суддів.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG