Спеціальні потреби

Україна бажає добувати нафту у Венесуелі


Президент України Віктор Янукович і президент Венесуели Уго Чавес.

Українське керівництво планує розпочати видобуток нафти та газу на території Венесуели. Про такі домовленості президент України Віктор Янукович повідомив після переговорів зі своїм венесуельським колегою Уго Чавесом. «Ми з Президентом Уго Чавесом домовилися, що Україна почне видобуток нафти і газу на території Венесуели. Це питання буде одним із пріоритетних у наших відносинах», – заявив Віктор Янукович. Однак сторони утрималися від оприлюдення будь-яких деталей можливої співпраці.

Втім експерти ставлять під сумнів реалістичність планів українських урядовців видобувати енергоносії за океаном. Вони кажуть, що державній компанії «Нафтогаз України» нині ледь вистачає фінансових ресурсів щоб вчасно розраховуватися за імпорт газу з Російської Федерації. Не виправдують очікувань і плани української сторони організувати видобуток енергоносіїв на півночі Африканського континенту.

Більш реалістичним оглядачі називають проект співпраці з транзиту венесуельської нафти на переробні заводи Білорусі. Керівництво цієї країни хоче завантажити їх потужності південноамериканською сировиною після того, як Росія значно підвищила для Мінська вартість своєї нафти. Президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово висловлював бажання збільшити обсяги перевалки сировини українським нафтопроводом Одеса-Броди.

Президент Янукович пообіцяв цьому проекту підтримку і заявив, що Україна готова транспортувати всю венесуельску нафту до Білорусі: «Сьогодні ми транспортуємо цю нафту у цистернах, але найближчим часом перейдемо на транспортування по нафтопроводу. Це наш план, який ми виконаємо у відносинах і з Венесуелою, і з Білоруссю. І в подальшому в цьому трикутнику ми домовилися, що це питання будемо вирішувати спільно», – зауважив Президент.

Оглядачі зазначають, що така співпраця може наштовхнутися на протидію Росії, в інтересах якої зберегти свій монопольний стан на ринках України і Білорусі. Втім, Віктор Янукович вважає, що співпраця із Венесуелою не вплине на стосунки з Москвою: «Я жодного разу не чув, щоб Росія заважала це питання вирішувати. Ми вважаємо, що вирішення цього питання для Білорусі ніяк не суперечить інтересам Росії і ніяк не порушує взаємини України та Росії».

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG