Спеціальні потреби

В Україні підприємці протестують проти податкових новацій уряду


В Україні підприємці протестують проти податкових новацій уряду
В Україні підприємці протестують проти податкових новацій уряду

Тисячі підприємців в різних містах України взяли участь в акціях проти податкових новацій, які пропонує уряд. Найбільш масовий протест профспілки організували в столиці, де пікетували Верховну Раду, вимагаючи відхилити розроблену Кабінетом міністрів версію нового податкового кодексу. Найбільше нарікань у представників дрібного бізнесу викликають пропозиції значно збільшити податкове навантаження.

Підпримець з Києва, яка не назвала свого імені, каже, що вже 15 років продає чай та каву на Житньому ринку в столиці. Пояснює: доходи не дозволяють платити більше – адже крім податків доводиться щомісяця платити за оренду місця на ринку. Крім того, зауважує вона, бізнес з початком кризи йде дуже сутужно – покупців стало значно менше:

«Я вже закриваю свій бізнес, здаю свої папери, бо я не можу платити щомісяця 500 гривень податків. Піду прибиральницею працювати, бо куди ж мене ще візьмуть в 50 років. Я останні 10 років не мала жодного вихідного дня – щодня на ринку. Настрій у багатьох підприємців такий же пригнічений. Тому майже всі сьогодні закрилися і пішли страйкувати».

Колишній керівник організації підприємців, а нині депутат Верховної Ради Ксенія Ляпіна пояснює, що для багатьох підприємців збільшення податку втричі на додачу до вже запровадженого внеску в Пенсійний фонд є непосильним тягарем. Крім того, каже депутат, незадоволення викликає спроба уряду запровадити складну систему обліку доходів замість нинішньої спрощеної. Ляпіна прогнозує, якщо влада не врахує їхні пропозиції до податкового кодексу, за два тижні на вуличні акції протесту по всій Україні вийдуть сотні тисяч підприємців:

«Доки підприємцям будуть нав’язувати облік, доки їм будуть підвищувати податки, вони будуть виходити на вулиці і протестувати».

Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський своїм записом в особистому блозі дав зрозуміти, що податкових новацій не уникнути: «Я розумію людей, які не хочуть платити податків. Це – нормально. І люди за конституцією мають право висловлювати свою думку, зокремай й біля Верховної Ради. Але я вважаю, що потрібно пам'ятати й про решту країни, в якій живе 46 мільйонів людей. Вони також мають право на життя і достойні зарплати і пенсії.… Хлопці, поступово звикайте до нормальної країни!».

Втім в парламентській більшості кажуть, що готові на певні поступки підприємцям. Очевидно, зважаючи на протести, Верховна Рада перенесла розгляд податкового кодексу на 16 листопада. Голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики Віталій Хомутинник визнає, що поки не вдалося знайти порозуміння із представниками організацій дрібного і середнього бізнесу.

Оглядачі нагадують, що зміни до податкового законодавства уряд має узгодити не тільки з підприємцями, а й з Міжнародним валютним фондом. Від МВФ українська влада розраховує отримати черговий багатомільярдний кредит.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG