Спеціальні потреби

Український уряд почне повертати ПДВ компаніям-експортерам


Український уряд почне повертати компаніям-експортерам багатомільярдний борг. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі ділових кіл, організованій Американською торговельною палатою. Бізнесмени і експерти називають проблему із відшкодуванням ПДВ (податку на додану вартість) серйозною перешкодою для інвестицій в українську економіку.

Понад 17 мільярдів гривень заборгував український уряд компаніям-експортерам. Серед бізнесів, які не отримали відшкодування податку на додану вартість, значна частина – іноземні, зокрема й американські. Деякі зернотрейдери заявили, що цього року припинять закуповувати українське збіжжя, якщо уряд не вирішить проблему.

Прем'єр-міністр Микола Азаров борги визнає. Він обіцяє, що розраховуватися із сумлінними бізнесменами почнуть вже найближчими тижнями:

«З першого серпня, я думаю, ми випустимо ці державні облігації для погашення нашого боргу. Я думаю, ми цю проблему абсолютно закриємо».

Інвестори зустріли заяву премєра з оптимізмом. Хорхе Зукоскі, президент Американської торговельної палати, яка представляє в Україні сотні іноземних компаній, нагадує, що деякі бізнесмени не можуть отримати свої гроші роками:

«Ми будемо дуже ретельно стежити за тим, як уряд виконає свої обіцянки. Наші компанії погодилися отримати ці облігації. Як тільки ми їх матимемо, будемо вважати, що проблема із минулою заборгованістю вирішена. Крім того пан Азаров обіцяє розробити систему автоматичного відшкодування ПДВ для сумлінних компаній. Ми сподіваємося, що так і буде і готові допомогти уряду щоб ця система запрацювала».

Зукоскі каже – вирішення проблеми поверне довіру бізнесменів до України. Адже з початку року приток в країну іноземних інвестицій значно скоротився.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG