Спеціальні потреби

За останній рік понад 19 тисяч українців були ВІЛ-інфіковані


За останній рік понад 19 тисяч українців були ВІЛ-інфіковані
За останній рік понад 19 тисяч українців були ВІЛ-інфіковані

Біля столичної клініки, де лікують хворих на СНІД, вже стоїть новорічна ялинка. Але візерунки на ялинкових прикрасах досить не традиційні. Це цифри та назви українських міст. Цифри – це кількість ВІЛ-інфікованих людей по Україні. Загалом, за повідомленням Міністерства охорони здоров’я України, в 2010 році кількість ВІЛ-позитивних українців становить 360 тисяч осіб, з них 20 тисяч були інфіковані за останній рік.

Біля ялинки із трагічною статистикою зібралися представники Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, UNAIDS в Україні, а також активісти Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ. Присутні закликали до об’єднання у боротьбі із епідемією, адже за оцінками експертів, до 2014 року 3,5% дорослого населення в Україні будуть ВІЛ-інфіковані, якщо не впливати на ступінь поширеності вірусу.

«Всі ми знаємо, що зараз обговорюється Податковий кодекс, але через 10 років не буде кому платити податки. Ситуація із СНІДом не менш актуальна, ніж Податковий кодекс», – впевнений голова Координаційної Ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ, Володимир Жовтяк.

Українські організації передали Президенту тест на ВІЛ. У тесті 4 питання відповіді на які свідчитимуть, чи готовий сьогоднішній уряд взяти протидію епідемії ВІЛ/СНІДу під особистий контроль. Чотири питання – це питання фінансування державою заходів по боротьбі із епідемією, дотримання прав ВІЛ-позитивних людей та діти, які можуть народжуватися вільними від ВІЛу.

“Якщо у вас є діти, вони завжди на новий рік підходять до ялинки, щоб знайти там цукерки. В Україні проживають 3,5 тисячі дітей, які під ялинкою воліли б віднайти банальну можливість вижити. Вони будуть шукати там не цукерки, а пігулки”, –розказує активіст ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Дмитро Шерембей.

Держава систематично недофінансовує програми по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, запевняє «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Ті ж кошти, які є використовуються із мінімальною ефективністю. Із усіх українців, які перебувають на обліку, лише 20% отримують необхідне лікування.

Виконавчий директор МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні», Клєпіков Андрій також звернув увагу на те, що виконувати загальнодержавну програму заважає й міліція, яка постійно втручається у роботу таких центрів, залякуючи як медичний персонал так і пацієнтів.

Партійність президента немає жодного значення до рівня уваги до проблем ВІЛ-позитивних українців, вважає представник ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Дмитро Шерембей. «На сьогодні жоден президент не задекларував, що він готовий щось зробити, щоб зупинити епідемію. Незалежно від політичної партії. В цьому випадку ми б хотіли перевірити профпридатність цього президента. Наскільки він розуміє, що проблема існує», – говорить Дмитро Шерембей.

Україна ж не змінила своє лідерство в Європі та Центральній Азії за темпами поширення ВІЛ-інфекції. За останніми даними UNAIDS Україна досі на першому місці.

XS
SM
MD
LG