Спеціальні потреби

118 000 уже приїхали до США за програмою для українців U4U. Найбільше спонсорів - у Нью-Йорку, Іллінойсі, Каліфорнії, подано 216 тисяч заяв


Мітинг біля Білого дому на підтримку України, Вашингтон, 25 лютого 2023 р. AP Photo/Jose Luis Magana
Мітинг біля Білого дому на підтримку України, Вашингтон, 25 лютого 2023 р. AP Photo/Jose Luis Magana

За безпрецедентною програмою Єднання заради України (Uniting for Ukraine), спеціально розробленою у США для українців під час війни, до США вже приїхали понад 118 000 українців.

Окрім того, ще близько 25 000 українців потрапили до США на початку вторгнення Росії до України у 2022, перейшовши сухопутний американський кордон з боку Мексики.

Такі цифри наводить Reuters з посиланням на Міністерство національної безпеки США (DHS).

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Значні суспільні вигоди від перебування українців у США

Голос Америки повідомляв про продовження дії так званого гуманітарного “паролю”. Відповідне рішення було прийнято в США 13 березня цього року. Це було зроблено не лише через гуманітарні причини, тобто допомогу в порятунку від війни, але й через “значні суспільні вигоди”, - цитує видання CBS речника Міністерства національної безпеки США Анджело Ернандеса.

Правозахисники іммігрантів сподіваються отримати подібне продовження і для приблизно 77 000 афганців, які прибули до Сполучених Штатів у 2021 році в рамках виведення військ США з Афганістану, - інформує Reuters. До слова, двопартійна група членів Конгресу підготувала законопроект, що має на меті надати афганським евакуйованим особам право на постійне проживання в США. Однак цей документ - Afghan Adjustment Act - не отримав достатньої підтримки законодавців вд Республіканської партії, - пише CBS News.

Більшість українців хочуть повернутися в Україну, коли там припиняться бої.
опитування ООН

Представники уряду США припускали, що більшість українців хочуть повернутися в Україну, коли там припиняться бої. Ті, хто бажає залишитися в США назавжди, повинні подати заяву на отримання притулку або інші імміграційні пільги, як-от сімейні грін-карти, щоб залишитися в США на законних підставах, пише CBS.

Uniting for Ukraine, оголошена як програма дворічного терміну дії, дає право фактично на один в'їзд до США. Голос Америки публікував поради юристів щодо того, як можна отримати дозвіл на багаторазовий перетин кордон у разі потреби виїзду з країни з подальшим поверненням до неї.

Американці з усіх 50 штатів хочуть “спонсорувати” 216 000 українців

Загалом з початку дії програми американці у всіх 50 штатах Америки, окрузі Колумбія та Пуерто-Ріко подали заявки на фінансування приїзду понад 216 000 українців, які покинули свої міста і села внаслідок російського вторгнення.

Щоб отримати дозвіл у рамках U4U українці, як відомо, повинні отримати запрошення від так званого спонсора, який вже перебуває в США та може надати підтвердження про фінансову спроможність прийняти переселенців.

З моменту створення наприкінці квітня 2022 року програма «Єднання заради України» викликала жвавий інтерес в США. Станом на лютий 2023 року Служба громадянства та імміграції США (USCIS) отримала 216 210 запитів на підтримку українських біженців від осіб, які проживають у 9766 містах, - такі дані ексклюзивно отримали журналісти CBS News.

Дві третини запитів на спонсорство надійшли з восьми штатів: Нью-Йорк (28 974), Іллінойс (26 191), Каліфорнія (24 776), Вашингтон (18 546), Флорида (14 463), Пенсильванія (12 177), Нью-Джерсі (11 395) і Огайо (7700).

Уряд отримав заявки на спонсорство від американців із понад 700 метрополій і міст.
видання CBS NEWS на основі даних від USCIS

Понад половину заявок на спонсорство українців подали фізичні особи в 10 містах, у тому числі в Нью-Йорку (33 347), Чикаго (25 900) і Сіетлі (12 373). Але загалом уряд отримав заявки на спонсорство від американців із понад 700 метрополій і міст.

Найбільша програма приватного спонсорства біженців в історії США

Менш ніж за рік U4U стала найбільшою програмою приватного спонсорства біженців в історії США, - пише CBS. Хоча бенефіціари програми не є “біженцями” у юридичному розумінні. Хоча українці тікають від війни, але вони не мають статусу біженця в США, що давало б можливість отримати тут постійне місце проживання. Натомість їм було надано дозвіл жити та працювати в США протягом обмеженого часу.

Багато з тих, хто спонсорує українців, є членами української діаспори в США, які допомагають своїм рідним і друзям. Це відображає і карта, створена редакцією CBS. За посиланням можна переглянути цифри кожного із 50 штатів, що відображають, скільки заявок на спонсорство було подано його мешканцями.

U4U як модель в'їзду до США з усіх куточків світу

Адміністрація Байдена, стверджує CBS, наразі використовує Uniting for Ukraine як модель для зменшення незаконного перетину американського кордону. У січні було оголошено про намір дозволити щомісяця легально в'їжджати до США до 30 000 громадян Куби, Гаїті, Нікарагуа, Венесуели – якщо американці погодяться спонсорувати їх прибуття і перебування.

Державний департамент США також вперше оприлюднив подібну ініціативу, яка дозволить групам американських громадян спонсорувати постійне переселення людей з усіх куточків світу за допомогою традиційної програми для біженців. Програма сподівається залучити 10 000 спонсорів у наступному році.

Офіційно високу активність програми U4U у США пояснюють тим, що, на відміну від інших етнічних груп, більшість українців мають намір повернутися додому після закінчення війни — це засвідчено офіційними опитуваннями, проведеними ООН.

Як повідомляв Голос Америки, щодо українців було схвалено загалом понад 19 000 заявок на отримання статусу тимчасового захисту TPS (Temporary Protected Status). Такими даними з Українською редакцією ГА поділилася Анна Сміт, виконавча директорка неприбуткової організації Ukraine Immigration Task Force, що працює для українців в США.

Наступного місяця Анна Сміт та її колеги-правозахисники братиму участь у вашингтонському саміті Ukraine Action Summit, де обмінюватимуться найуспішнішими практиками адвокації на підтримку українців.

Саміт та семінари триватимуть одночасно із засіданнями Конгресу США. Правозахисники сподіваються, що подія нагадає конгресменам, "що допомога Україні в самообороні є моральним імперативом і відповідає національним інтересам Сполучених Штатів".

Дивіться також:

Форум

XS
SM
MD
LG