Спеціальні потреби

У Вашингтоні пройшов протест проти політики нового уряду України


Група українців акцією протесту висловила свою солідарність із силами в Україні, які невдоволені політикою нового уряду в Києві.

Демонстранти, які зібралися під будинком Посольства України в американській столиці, виступали проти продовження перебування Чорноморського флоту у Криму, проти антиукраїнської, з їхньої точки зору, гуманітарної політики, проти утисків свободи слова та закликали президента Януковича поважати Конституцію і закони України.

Серед учасників мітингу, які висловлювали свою незгоду з останніми кроками нового керівництва України, була активістка Люба Шара.

«Ми стоїмо за ту Україну, як ми її розуміємо і яку ми хочемо. Я вважаю, що зараз іде згортання політики українізації, демократизації. Я за цю владу не голосувала. Не голосували за неї 47, чи 48 процентів населення - і меншість не може правити більшістю».

Своє незадоволення висловливала також активістка Ірина Ясінська-Ґрейвс:

«Те, що підписали Харківські угоди - це жах. Віддати Крим, частину України росіянам просто «за так», щоб Чорноморський флот ще 25 років був на нашій території. А найголовніше - проти Конституції. Це так як нібито наша Конституція не існувала. Мову починають відкидати, Табачник історію буде переписувати, документи радянської доби ховають. Роблять знову чистку в Україні, як це було за комуністів.

Пані Ясінська-Ґрейвс прийшла на акцію з малим сином кажучи, що змалку треба привчати дітей захищати Україну від усіх ворогів».

З прапорами та плакатами стояли і лідери української діаспори у США. Голова Українсько-американської координаційної Ради Ігор Ґавдяк висловив побоювання, що Україна через дії нового уряду починає втрачати свої національні атрибути і, кінець-кінцем, може втратити незалежність.
«Ми стоїмо за те, щоб новий уряд України був українським урядом, щоб не зраджував тих, хто його вибрав - і взагалі увесь український народ. Щоб пам’ятав, як довго Україна мучилась під совєцьким , Радянським Союзом, голосувала за незалежність, а сьогодні цю незалежність продають за дуже дешеві гроші».

Дружина пана Ігоря - Наталія Ґавдяк, хоч вона і не має українського коріння, так само стривожена.

«Це справжня трагедія, яка привела нас сьогодні сюди. Україна зробила гігантський крок назад в радянську добу. З цим плакатом, який я зараз тримаю, ми протестували проти радянського режиму 20 років тому. Я не думала, що мені коли-небудь доведеться витягувати його з шафи. Я ніколи не думала, що президент Янукович дозволить із себе, як це виглядає, зробити маріонетку російського уряду. Коли починається перешкоджання вільному волевиявленню, забороняють свободу слова - це дуже погано. І це перше, що робить недемократичний уряд приходячи до влади. Я американка ірландського походження. Я бачу паралелі між Ірландією. Ірландія зараз вільна країна і я бажаю того ж для України».

Протести проти політики нового уряду пройшли також у містах , де поживають найбільші у США українські громади - у Нью-Йорку та Чикаго.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG