Спеціальні потреби

Українці поставили Білорусь вище за США у переліку друзів - опитування


Білорусь кращий друг України ніж США ...Так вирішили українці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Білорусь кращий друг України ніж США ...Так вирішили українці. Відео

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування "Міжнародного республіканського інституту" (США).

Українці вважають Білорусь значно кращим другом України, ніж Сполучені Штати. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування "Міжнародного республіканського інституту" (США). Напередодні виборів більшість респондентів розповіли соціологам, що не знають, що про що йдеться у новому виборчому законодавстві України, і лише 1% опитаних міг пояснити, про що йде мова у найбільш дражливому для українського суспільства документі – так званому законопроекті «про децентралізацію».

Друзями країни понад половина українців вважають Польщу, Білорусь та ЄС в загальному, хоча, зокрема, Німеччина, займає аж сьому сходинку у рейтингу друзів, Сполучені Штати – ще нижче, на восьмому місці.

Директор євразійського відділу Міжнародного республіканського інституту Стівен Нікс каже, що пояснити такі тенденції важко пояснити.

Люди дивляться на Білорусь більш позитивно, тому що там були підписані Мінські угоди

«Я думаю, Білорусь сприймають як країну, що більше співчуває Україні. Утім США роблять значно більше, ніж просто співчувають. Сполучені Штати багато допомагають зараз Україні: фінансово, дипломатично, військово, політично. Ми багато говорили про це з нашими респондентами, і думаю, найкращим аналізом того, що ми почули, є те, що Білорусі віддають належне за перемир’я на сході. Люди дивляться на Білорусь більш позитивно, тому що там були підписані Мінські угоди».

Та найбільшим сюрпризом для пана Нікса стали відповіді на питання соціологів про децентралізацію. Він дивується: більшість людей не знають, про що йдеться у законопроекті про зміни Конституції щодо децентралізації, під час ухвалення якого під парламентом 31 серпня загинули люди.

Лише 1% респондентів сказав, що розуміє суть змін. Дві третини населення дуже мало про це знають, а п’ята частина опитаних взагалі не чула про зміни до конституції.

«67% респондентів підтримують ідею децентралізації, яку пропонує президент, але вони не знають, про що йдеться. То ж я думаю, коли вийшло нагору питання про майбутній статус окупованих територій, тут була проблема, що люди насправді не дуже розуміли деталей, що означає децентралізація, як вона буде запроваджуватись», - каже пан Нікс.

Майже ідентична ситуація – з розумінням виборчого законодавства. За словами Стівена Нікса, "Міжнародний республіканський інститут" провів для українських політиків низку тренінгів, де американські спеціалісти наголошували на необхідності більше спілкуватися з людьми.

«Опитування добре показує, що громадськість хоче більше спілкування з їхніми представниками у владі. Чи це на рівні області, чи району, чи на рівні парламенту. Представники влади мають говорити з людьми, розуміти їхні думки, отримувати від них нові ідеї, це допоможе членам уряду працювати більш ефективно. І також це людям дасть розуміння, що вони щось значать», - зазначив в інтерв’ю «Голосу Америки» директор євразійського відділу "Міжнародного республіканського інституту".

Опитування "Міжнародного республіканського Інституту" проводилось у вересні

Якби українці могли змінити політичну картину сьогодення, вони б додали до влади на всіх рівнях молодих високоосвітчених жінок, - розповідає Стівен Нікс.

«Неочікувані результати, - каже Нікс, - в Україні існує сильна підтримка ідеї, щоб було більше жінок у центральному та місцевому урядах, а також загалом у політичному житті».

Опитування "Міжнародного республіканського Інституту" проводилось у вересні у форматі персонального опитування повнолітніх громадян у всіх регіонах України крім Криму та окупованих територій Донбасу. Репрезентативна похибка становить 3,9 процента.

Дивіться також: У Канаді - новий прем'єр. Що це значить для України.

Що дасть Україні перемога Джастіна Трюдо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

XS
SM
MD
LG