Спеціальні потреби

ОБСЄ вказує українській владі на важливість свободи медіа і демократії


ОБСЄ вказує українській владі на важливість свободи медіа і демократії
ОБСЄ вказує українській владі на важливість свободи медіа і демократії

Керівництво Організації з безпеки та співробітництва у Європі наголошує на важливості дотримання демократичних стандартів та забезпечення свободи ЗМІ. Цю болючу для української влади тему чинний глава ОБСЄ Міністр закордонних справ Литовської Республіки Аудронюс Ажубаліс підняв під час переговорів із українськими урядовцями. Під час зустрічі із екс-прем'єром Юлією Тимошенко він також наголосив на неприпустимості переслідування владою опозиційних політиків:

«Права людини, свобода слова та політичний плюралізм є ключовими для демократичного суспільства. ОБСЄ та мене особисто, як журналіста за фахом, не можуть не турбувати повідомлення щодо ситуації у цих сферах в Україні. Особливе занепокоєння викликає перешкоджання діяльності опозиції чинною владою України. Це є неприпустимим», – цитує слова керівника ОБСЄ офіційний сайт партії «Батьківщина».

Аудронюс Ажубаліс також закликав українську владу співпрацювати із представником ОБСЄ з питань свободи слова і медіа і висловив готовність Організації допомогти Верховній Раді розробити нове виборче законодавство.

Водночас українські урядовці дають зрозуміти, що вважають несправедливими закиди у відсутності в країні демократії і свободи слова. Відповідаючи на критичні висловлювання, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко переконує, що не бачить підстав для занепокоєння:

«У ситуації, коли в країні існує цілий ряд програм, де в прямому ефірі ведеться дискусія між представниками опозиції, в тому числі, і найяскравішими з них, в ситуації, коли критичні висловлювання інколи виходять за рамки відповідності реальним фактам, але при цьому ведеться предметна дискусія і прислуховуються до думки громадянського суспільства, є свідченням того, що демократія і свобода преси в Україні живі», – цитує міністра офіційний сайт Партії регіонів.

Керівник МЗС також запевнив, що для української влади захист журналістів та їх права на вільне висловлювання думки, є принципово важливими.

XS
SM
MD
LG