Спеціальні потреби

Опозиція вимагає розслідування в справі РосУкрЕнерго проти Нафтогаз України


Опозиція вимагає розслідування в справі РосУкрЕнерго проти Нафтогаз України
Опозиція вимагає розслідування в справі РосУкрЕнерго проти Нафтогаз України

Українська опозиція вимагає негайно створити тимчасову парламентську комісію для розслідування резонансного рішення Стокгольмського арбітражного суду в справі компанії РосУкрЕнерго проти Нафтогаз України. Голова фракції БЮТ у Верховній раді Іван Кириленко запропонував депутатам з'ясувати причини програшного для державної компанії вердикту, який зобов'язав НАК Нафтогаз повернути структурам, які пов'язують із підприємцем Дмитром Фірташем, 12 мільярдів кубометрів газу і 200 мільйонів доларів.

«Ми просимо на цьому тижні невідкладно внести кандидатури від усіх фракцій і створити ТСК», - заявив Кириленко.

Ця ж гучна справа стала причиною блокування ранкового засідання Верховної ради. Опозиція не дозволяла розпочати роботу парламента на знак незгоди із арештом колишнього керівника Державної митної служби Анатолія Макаренка. Йому закидають причетність до оборудки, внаслідок якої державі завдано багатомільярдних збитків. Представники більшості натомість звинувачували опозицію в намірах заблокувати ухвалення необхідних для початку економічних реформ законів. Зокрема про це говорив народний депутат з Партії регіонів Юрій Мірошниченко:

«Безвідповідальні дії опозиції перешкоджають налагодженню співпраці з МВФ. Радикалізм, крайнощі та деструктивна позиція руйнують державу, гальмують вихід України з кризи».

Парламент розблокували лише після того, як більшість погодилася викликати в Раду керівництво СБУ і Генпрокуратури. Представники правоохоронних органів повідомили, що порушеній проти колишнього керівництва Держмитслужби кримінальній справі довелося присвоїти гриф «Секретно». Адже в ній фігурують таємні документи. Отже будь-яких нових відомостей про її розслідування громадськість не отримає.

Представники нинішньої влади і опозиції продовжують з'ясовувати чия вина в тому, що українській державній компанії доведеться віддати приватній структурі РосУкрЕнерго значні обсяги газу із своїх сховищ та виплачувати штрафні санкції. В БЮТ наполягають, що керівництво країни мало особисті мотиви послабити позицію Нафтогазу, заявляє заступник керівника Блоку Андрій Кожем’якін:

«Головною причиною того, що Україна програла позов, є те, що як тільки пан Янукович посів пост президента, зусиллями Фірташа, міністра палива та енергетики Бойка і керівника його адміністрації Льовочкіна були відкликані міжнародні адвокати, котрі захищали інтереси нашої держави», - підкреслив депутат.

Опозиція також наголошує на тісних особистих та ділових стосунках нинішніх урядовців із власниками РосУкрЕнерго.

В свою чергу представники влади наполягають, що збитків державі завдали дії тодішнього керівництва країни, яке вирішило забрати газ у приватної компанії не маючи на це права.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG