Спеціальні потреби

Українська Феміда заперечила вибірковість свого правосуддя


Євген Блажівський
Євген Блажівський

Попри закиди у «вибірковому правосудді», що дедалі голосніше лунають на адресу України, українська влада продовжує наполягати: йдеться про боротьбу з корупцією; жодних політичних переслідувань нема.

Цю тезу знову повторив представник Генпрокуратури, звітуючи в середу перед парламентарями. Замість генпрокурора Віктора Пшонки, заслухати якого вимагала опозиція, депутатам довелося задовольнитися його заступником Євгеном Блажівським. Народним обранцям пояснили, що Пшонка саме відбув у відрядження.

Виступаючи з трибуни Верховної ради, заступник генпрокурора повідомив: усі кримінальні справи проти екс-урядовців мають виключно економічний характер.

«Неупереджений аналіз засвідчив, що зазначені кримінальні справи стосуються виключно злочинів в економічній сфері, не мають під собою політичного підґрунтя і не можуть розглядатися як переслідування представників опозиційних партій та окремих колишніх високопосадовців», – заявив Блажівський.

Він поінформував також, що затримання опозиціонерів відбувалися відповідно до процесуальних норм, VIP-арештантів утримують у нормальних умовах, стан здоров»я ув’язнених задовільний, скарг від них не надходило.

Заступник Пшонки запевнив, що Генпрокуратура налаштована рішуче та має намір довести усі порушені кримінальні справи до суду.

Втім, як виглядає, для нинішньої влади вина колишніх урядовців очевидна і без судових вироків. Принаймні президент Віктор Янукович уже зараз визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною в злочині, який їй інкримінують – нецільовому використанні коштів, отриманих за Кіотським протоколом.

«Дійсно, на жаль, попередній уряд використав частину цих коштів не за призначенням», – заявив Янукович у середу в інтерв’ю представникам японських ЗМІ. Як пояснив президент, новому урядові довелося відновлювати ці отримані від Японії кошти із загального фонду Держбюджету, за рахунок інших чутливих статей видаткової частини.

«Ми зробили це, зашкодивши іншим програмам. Але в нас не було іншого шляху. Імідж України не повинен страждати через легковажність колишніх чиновників, які так безвідповідально повелися із цими коштами», – поскаржився Янукович, слова якого цитує сайт глави держави.

А тим часом як влада викорчовує корупцію серед колишніх урядовців, нинішнім високим посадовим особам далі можна приховувати свої доходи і витрати. У середу Верховна рада з тріском провалила закон, що зобов’язував найвищих чиновників декларувати грошові витрати, якщо їх вартість перевищує 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За антикорупційний закон проголосували тільки 118 депутатів при 226 необхідних.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG