Спеціальні потреби

МВФ погодив основні умови надання Україні чергового кредиту


МВФ погодив основні умови надання Україні чергового кредиту
МВФ погодив основні умови надання Україні чергового кредиту

Міжнародий валютний фонд і Кабінет міністрів України погодили основні умови продовження програми співпраці, що має відкрити доступ Києву до нових траншів багатомільярдного кредиту. Про завершення переговорів повідомив глава українського уряду Микола Азаров, який заявив про подолання основних проблемних питань, зокрема й відтермінування чергового підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги і доведення їх до ринкових:

«Наші переговори завершилися на дуже оптимістичній ноті. Ми погодили основні параметри в рамках програми співробітництва. Місія з розумінням поставилася до наших аргументів щодо необхідності приводити тарифи на енергоносії до ринкового рівня цін поетапно, відповідно до того, як складатиметсья ситуація. Адже ми маємо як консервативний, так і оптимістичний сценарій розвитку і готові до обох із них».

Також урядовці кажуть, що досягли порозуміння в питанні проведення пенсійної реформи і вона буде більш поблажливою для населення, ніж планувалося раніше. Керівник місії МВФ в Україні Таврос Арванітіс також відзначив позитивні моменти вжитих урядом заходів і заявив, що остаточне узгодження позицій має завершитися протягом найближчих тижнів:

«Українська економіка показала в 2010-ому році кращі, ніж очікувалося результати. Валовий продукт в країні зріс на понад 4% завдяки поліпшенню експорту та відновленню інвестицій і споживання. Розроблена владою економічна програма, яку підтримує кредитування Фонду, переважно виконується, і нам вдалося досягти згоди щодо більшості питань політики на 2011 рік».

Проте у Фонді застерігають, що попри поліпшення показників економічного розвитку, умови ведення бізнесу в Україні навіть погіршуються, що відлякує інвесторів. Представник МВФ в Україні Макс Альєр найбільшими перешкодами розвитку економіки називає податкове законодавство, митні процедури та адміністративне втручання уряду, зокрема у торгівлю зерновими:

«Якщо не ліквідувати ці слабкі місця - потенціал не вдасться реалізувати, а темпи зростання економіки будуть нівельовані. Треба зробити більше, щоб Україна стала в один ряд із країнами Центральної і Східної Європи».

XS
SM
MD
LG