Спеціальні потреби

Кернес оголосив себе переможцем на виборах міського голови Харкова


Геннадій Кернес
Геннадій Кернес

Скандали супроводжують підрахунок голосів за результатами місцевих виборів у Харкові. За даними екзит-полу, тут переміг кандидат від опозиції, тоді як офіційний підрахунок голосів називає переможцем кандидата від влади.

Станом на вечір середи міськвиборчком Харкова опрацював нопад 96% протоколів і повідомив таке. Висуванець правлячої Партії регіонів Геннадій Кернес на виборах міського голови лідирує з результатом 30,4% голосів. Його конкурент, представник опозиційної партії «Батьківщина» Арсен Аваков програє, набравши 29,05% голосів.

За даними екзит-полу, проведеного компанією GFK Україна в день виборів 31 жовтня, картина була протилежною: переміг Аваков, якого підтримали 34,7% виборців, а Кернес прийшов другим, отримавши 30,9% голосів.

Аби спростувати звинувачення опозиції у махінаціях з цифрами, Партія регіонів організувала у середу сеанс публічного перерахунку голосів. Голоси у прямому ефірі рахували, зокрема, перший заступник голови Харківської міської організації Партії регіонів та особистий охоронець Кернеса; шоу транслювало Харківське обласне державне телебачення. При цьому цифри, отримані учасниками перерахунку, з точністю до одного голоса збіглися з тими, які у вівторок, оприлюднив глава Харківської ОДА регіонал Михайло Добкін. За даними «регіоналів», Кернес переміг з результатом 130 331 голосів, Аваков отримав 127 605 голосів, розрив між кандидатами склав 2726 голосів виборців.

Як визнали учасники телевізійного дійства, їхні дані не є офіційними, проте доводять перемогу Кернеса та «виключають всілякі інсинуації, які розповсюджує штаб Авакова».

Як виглядає, свою правоту харківським регіоналам доведеться доводити також у суді. Компанія GFK Ukraine подала у середу позов проти глави Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна. Як мовиться у заяві, захищати ділову репутацію в суді компанію змусило оприлюднення Добкіним неправдивої інформації, у якій він звинуватив GFK Ukraine у навмисному перекрученні даних екзит-полу. На прес-конференції 2 листопада Добкін заявив, буцімто GFK свідомо завищила результат, отриманий на виборах Аваковим.

Скандал навколо підрахунку голосів у Харкові не вщухає. Як повідомляють ЗМІ, опрацьовувати останні протоколи та підбивати підсумки Харківський міськвиборчком вирішив за зачиненими дверима. Натомість представники Авакова наводять системні грубі порушення, що мали місце під час транспортування бюлетенів, і вимагають перерахунку голосів на 56 виборчих дільницях. У місті вже подейкують про можливість харківського «майдану».

А тим часом Геннадій Кернес, якого однопартійці вже двічі оголосили переможцем, у середу в ефірі 5 каналу навів уточнені дані офіційного підрахунку голосів. За його словами, різниця між ним і Аваковим буде на його користь і становитиме менше 1%. «Ну, на те й гострота перемоги», – зауважив Кернес.

Нагадаємо: остаточні офіційні результати місцевих виборів, що відбулися 31 жовтня, мають бути оприлюднені до 5 листопада.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG